Vyvraždenie šiestich miliónov židov nacistami režimom počas druhej svetovej vojny prirovnal k ostatným masakrám, ku ktorým došlo v priebehu dejín. "Faktom je, že v priebehu dejín boli za nepriaznivých okolností opakovane zabíjané milióny ľudí," povedal Hallam.
Spomenul príklad belgických kolonizátorov, ktorí "koncom 19. storočia prišli do Konga a zdecimovali ho". Za posledných 500 rokov došlo k niekoľkým genocídam. "Aby som bol úprimný, dalo by sa povedať: Je to takmer bežná udalosť," konštatoval Hallam s tým, že podobne je to aj s holokaustom.
Nemecká pobočka hnutia Extinction Rebellion Hallamove vyjadrenia okamžite odsúdila a dištancovala sa od nich. "Dištancujeme sa od Hallamových banalizujúcich a relativizujúcich vyjadrení o holokauste. Porušil nimi princípy XR, ktoré hovoria o netolerovaní antisemitizmu a v nemeckom XR nie je viac vítaný," napísala organizácia na Twitteri.Popieranie holokaustu je v Nemecku nezákonné. V posledných rokoch však viacerí nemeckí politici svojimi vyjadreniami o ére nacizmu vzbudili kontroverzné reakcie. V roku 2018 prirovnal spoluzakladateľ krajne pravicovej strany Alternatíva pre Nemecko (AfD) Alexander Gauland obdobie nacizmu ku "kúsku vtáčieho exkrementu" v dejinách Nemecka, pripomenula agentúra AFP. Björn Höcke takisto z AfD zase v roku 2017 nazval pamätník holokaustu v Berlíne "pamätníkom hanby".