Atrakcia z ľadu má tentokrát podobu parížskej Katedrály Notre Dame, známej ako Chrám Matky Božej, ktorá je zaradená medzi svetové kultúrne dedičstvo UNESCO. Tvorcov myšlienky inšpirovali aprílové tragické udalosti v Paríži, keď chrám o časť svojej krásy prišiel počas požiaru. „Čo je výnimočné oproti iným rokom, je to, že ľadová katedrála je opäť o niečo majestátnejšia a väčšia, najvyšší bod má dvanásť metrov,“ povedala pri otvorení Tatranského ľadového dómu výkonná riaditeľka Oblastnej organizácie cestovného ruchu Región Vysoké Tatry Lucia Blašková, podľa ktorej sa dóm podarilo vybudovať za jeden mesiac.
Ľadový dóm, ktorý si počas minulej zimy pozrelo takmer 250-tisíc turistov, vstúpil do svojej siedmej sezóny. Na Hrebienku ho tento rok stavalo osemnásť sochárov z Litvy, Nemecka, Poľska, Česka a Slovenska, pod vedením hlavného staviteľa Adama Bakoša. Na stavbu použili 1 880 blokov ľadu, ktoré dokopy vážia viac ako 225 ton. Sochári vytvorili kópiu západnej fasády gotickej katedrály s tromi hlavnými vchodmi, pričom prostrednému dominuje vitrážové okno rozetového tvaru. Nad hlavnými vchodmi sa týčia dve predné hlavné veže slúžiace ako zvonice, informovala ďalej Blašková. Zaujímavosťou je, že na ľavej strane boli z ľadu vytvorení ľudia, ktorí sa modlia smerom k vežiam, čo symbolizuje aprílový požiar.
Stavba z ľadu na Hrebienku je najväčšou atrakciou zimnej sezóny v Tatrách, vstup do nej bude aj tento rok bezplatný. Udržať ju v dobrom stave pre verejnosť počas niekoľkých ďalších mesiacov umožňuje špeciálne chladenie v kupole, ktoré vytvára teplotu mínus 10 stupňov Celzia. Chrám bude otvorený denne od 9:00 do 16:15, počas hlavnej zimnej sezóny aj dlhšie. Návštevníci sa k nemu dostanú pozemnou lanovkou zo stanice Starý Smokovec.
V Tatranskom ľadovom dóme sa budú aj počas tejto zimnej sezóny konať viaceré koncerty, už najbližšiu nedeľu sa tam o 15:30 predstaví slovenská huslistka, vnučka legendárneho virtuóza Jána Berkyho Mrenicu Barbora Bartošová a herec a spevák Lukáš Pišta.