23.11.2019 15:37 | Šport | Futbal

Mourinho má za sebou premiéru s Tottenhamom: Krušné chvíle v závere zápasu

Portugalský tréner Jose Mourinho absolvoval úspešnú premiéru na lavičke Tottenhamu Hotspur.

Jeho zverenci zdolali v sobotňajšom londýnskom derby West Ham United 3:2 (2:0) a ukončili tak päťzápasovú sériu v Premier League bez triumfu. Zároveň vyhrali na ihrisku súpera z ligy prvýkrát od januára.

V prvej polovici to bola takmer jasná záležitosť hostí, ktorí na ihrisku dominovali a strelili aj dva góly. Do vedenia ich poslal v 36. minúte Son Heung-Min, ktorého vysunul do šance Dele Alli. Útočník z Kórejskej republiky figuroval pri druhom góle ako asistent, keď z ľavej strany poslal prudký center do šestnástky a Lucas Moura upravil na 2:0. V 49. minúte navyše pridal Harry Kane hlavou tretí presný zásah a zdalo sa, že je definitívne rozhodnuté. West Ham sa však  tlačil dopredu a v 73. minúte sa mu podarilo znížiť, keď si prevzal loptu na hranici šestnástky Michail Antonio a presnou strelou prekonal Paula Gazzanigu.

Tlak domácich sa stupňoval, v 89. minúte dostal loptu do siete Declan Rice, ale z ofsajdu a tak gól neplatil. V šiestej nadstavenej minúte však už áno, keď sa po rohu presadil Angelo Ogbonna, no West Hamu už čas na vyrovnanie nezostal. "Kladivári" tak nevyhrali už sedem zápasov v rade, získali v nich len dva body.