Robota vymyslel tím z Trinity College v írskom Dubline a dostal sa s ním až na obálku časopisu Time, keď písal o prelomových vynálezoch. Nie je to však len taký samoúčelný výstrelok.
Stevie sa plne uplatnil v domove seniorov v anglickom Camborne. Dokonca pre nich vedie partičky binga, aby klientov domova zabával a zapájal do aktivít. Vie aj tancovať.
„Hneď ako prišiel, jeho prvá šichta mala obrovský úspech a všetci sa tešíme na jeho ďalšiu pomoc a spoločnosť v ďalších týždňoch,“ povedala hovorkyňa domova Angela Downing. „Zobral skupinu na hudobné bingo, tancovali a zamilovali si ho. To všetko stihol za jeden deň,“ dodala. Stevieho interakciu s ľuďmi teraz skúmajú experti na zdravotnícke technológie z Univerzity v Plymouthe.
„Hrať bingo môže vyzerať ako ľahká zábavka, ale ak to zvýši pocit šťastia a obmedzí pocit osamelosti, robot preukáže svoju hodnotu. Oboje má totiž významný vplyv na zdravotný stav,“ povedal Conor McGinn z Trinity College. Robot je zatiaľ pilotným projektom, a ak sa osvedčí, povedie k ďalšiemu vývoju. Už teraz je však podľa tvorcov najpokročilejším sociálnym robotom na svete.