30.11.2019 19:16 | Šport | Futbal

Liverpool naďalej neohrozene kráča tabuľkou, Mourinho s Tottenhamom opäť úspešný

Futbalisti Liverpoolu dosiahli piaty triumf v Premier League v sérii, keď v sobotňajšom zápase 14. kola zdolali doma Brighton 2:1.

Zverenci trénera Jürgena Kloppa tak zvýšili náskok na čele tabuľky pred druhým Manchestrom City, ktorý len remizoval v Newcastli 2:2, na jedenásť bodov. Rovnako stráca aj tretí Leicester City, no ten má ešte k dobru nedeľňajší duel s Evertonom.

"The Reds" viedli po prvom polčase 2:0, keď oba góly strelil hlavou obranca Virgil van Dijk, ktorý si v 18. minúte nabehol na priamy kop a o šesť minút neskôr na roh Trenta Alexandra-Arnolda. Líder tabuľky si však skomplikoval situáciu v 76. minúte, keď zahral brankár Alisson rukou mimo šestnástky a videl červenú kartu. Početnú výhodu využil o tri minúty neskôr Lewis Dunk, ktorý nachytal z priameho kopu náhradného brankára Adriana, ale Brightonu sa už vyrovnať nepodarilo.

Hráči Manchestru City išli do vedenia v 22. minúte, keď sa presadil Raheem Sterling, no domáci odpovedali už o tri minúty zásluhou Jetra Willemsa. V ďalšom priebehu mali viac z hry hráči City, no proti pozornej obrane a Dúbravkovi sa dlho nedokázali presadiť. Podarilo sa im to až v 82. minúte, keď si odrazenú loptu na hranici šestnástky spracoval Kevin de Bruyne a z voleja ju napálil do ľavého horného rohu bránky. Newcastle však opäť dokázal vyrovnať už po pár minútach. Christian Atsu rozohral priamy kop z pravej strany rovno na Jonja Shelvyho, ktorý spoza šestnástky rozvlnil sieť - 2:2.

V malom londýnskom derby prehrala Chelsea doma s West Hamom 0:1. Víťazný gól strelil v 48. minúte ľavý obranca Aaron Cresswell, ktorý si nabehol do šestnástky, zasekávačkou sa zbavil obrancu a prestrelil brankára. Chelsea tak prehrala druhý zápas za sebou a na štvrtom mieste stráca na vedúci Liverpool už 14 bodov.

Jose Mourinho vyhral aj tretí zápas na lavičke Tottenhamu Hotspur, keď si jeho zverenci poradili doma s Bournemouth 3:2, no rovnako ako pred týždňom vo West Hame takmer prehajdákali trojgólový náskok. Aj v sobotu vyhrávali po dvoch góloch Deleho Alliho a jednom Moussa Sissoka viedli 3:0, no potom dovolili striedajúcemu Harrymu Wilsonovi znížiť.