Otázne ostáva, kto budú tí turisti a či to nebudú len papaláši. Vycestovať do KĽDR je totiž takmer nemožné a väčšina miestnych ľudí trie biedu. Mestečko Samčijon, ležiace blízko hory Päktusan, Kim opísal ako „stelesnenie modernej civilizácie“. Líder Severnej Kórey otvoril novopostavené apartmány, hotely a lyžiarske stredisko, ktoré sú schopné poňať 4 000 rodín a rozprestierajú sa na stovkách hektároch.
Otvorenie sprevádzali bujaré oslavy s ohňostrojmi. Mesto je jednou z najväčších ekonomických iniciatív, ktoré Kim Čong-un začal v rámci svojej snahy o „samostatnú ekonomiku“. Pchjongjang žiada, aby Washington zrušil ekonomické sankcie pri rokovaniach o odstránení jadrových zbraní.
Stavba rezortu sa natiahla pre nedostatok pracovníkov a materiálu. Ten bol obmedzený dodávateľmi zvonka, ako pokus o obmedzenie nukleárneho programu. Tisíce mladých ľudí pracovali v hrozných podmienkach viac ako 12 hodín denne, pričom dostávali málo jedla a o plate sa ani nedá hovoriť. Výstavba trvala približne 10 rokov. Za to mali mať lepšiu šancu dostať sa na univerzitu alebo do strany.
Aktivisti to však považujú za otrockú prácu. Samotný líder si z toho ťažkú hlavu nerobí a užíva si novú socialistickú utópiu a horu Päktusan zo sedla svojho bieleho tátoša. Na koni vyšiel na kórejskú posvätnú horu už druhýkrát za necelé dva mesiace, čo podľa analytikov znamená, že sa chystá oznámiť niečo veľké a pripravuje na to národ.