Ministerstvo vnútra zároveň odhalilo všetky mená na jednotlivých kandidátkach. Nový Čas sa pozrel na 12 najpopulárnejších strán, ktoré sa snažia prilákať voličov a zisťoval, kto prilákal najviac žien, aké najčastejšie povolania majú kandidáti či ktorí predsedovia sa vzdali čelných pozícii na úkor iných lídrov.
1. Najčastejšie povolania
Voľby sú známe tým, že sa o poslanecké miesta uchádzajú okrem odborníkov na jednotlivé rezorty aj viaceré kuriózne povolania, ktoré s politikou príliš veľa spoločného nemajú. Tento rok prevažujú podnikatelia či manažéri.
Podnikatelia - 219 (vrátane SZČO a živnostníkov)
Manažéri - 179
Poslanci - 137
Starostovia - 132
Učitelia - 99
Právnici - 90
Lekári - 55
Ekonómovia - 51
Dôchodcovia - 49
Primátori - 39
Študenti - 37
Nezamestnaní - 10
SBS-kár - 3 (OĽaNO, ĽSNS, Vlasť)
Zvárač - 1 (ĽSNS)
Masér - 1 (KDH)
Recitátor - 1 (KDH)
2. Bratislava vs. Košice
Odveký súboj medzi západom a východom Slovenska sa dá postrehnúť aj v počte Košičanov a Bratislavčanov na listinách, ktoré odovzdali strany. Súhrn na kandidátkach 12 najsilnejších strán ukázal, že Bratislavčanov je takmer štyrikrát viac. Východniari si však veľmi nepomôžu ani ak by sme prirátali Michalovce (17), Poprad (17) či Prešov (27) alebo Bardejov (15). Východ republiky tak viditeľne ťahá za kratší koniec.
3. Vekový priemer
Zaujímavé čísla vychádzajú v prípade veku kandidátov. Po spriemerovaní všetkých členov na kandidátke je jasné, že najstarších kandidátov má strana Smer, ktorá jediná dosiahla vekový priemer 50 rokov. Naopak, na druhom konci je nová koalícia PS/ Spolu, ktorá má najmladších kandidátov - v priemere ide o 41-ročných ľudí.
SMER - 50 rokov
MOST-HÍD - 48 rokov
SNS - 48 rokov
KDH - 48 rokov
VLASŤ - 47 rokov
OĽaNO - 47 rokov
ĽSNS - 45 rokov
Dobrá voľba - 44 rokov
Za ľudí - 43 rokov
SaS - 43 rokov
Sme rodina - 42 rokov
PS/SPOLU - 41 rokov
4. Počet žien a mužov na kandidátke
Témou pred voľbami je pre niektoré strany aj zastúpenie žien na kandidátkach. Zatiaľ čo nováčikovia v PS/SPOLU sa chvália, že ich majú najviac, naopak, týmto údajom sa nebudú prezentovať u liberálov v SaS. Richard Sulík na kandidátku pretlačil len 22 zástupkýň ženského pohlavia, čo je suverénne najmenej spomedzi populárnych strán. Na chvoste sa umiestnila aj zatiaľ najsilnejšia strana Smer, ktorá má len o jednu ženu viac.
5. Známe mená idú z čísla 150
Populárnym miestom na kandidátkach sa v posledných rokoch stalo posledné možné číslo 150. Jednotlivé strany ho využili na to, aby tam umiestnili známeho človeka, ktorý sa s nimi spája a na voličov pôsobí symbolicky. Krúžkovaním ho takto dokážu pretlačiť až do parlamentu. Tradíciu zaviedol pred rokmi Igor Matovič, ktorý sa nechal ako zakladateľ OĽaNO napísať na záver kandidátky a vždy dostal najviac hlasov. Tento rok to využilo už viacero strán.