Informovala o tom agentúra Fars. Podľa agentúry AFP sa v sobotu podvečer v centre Teheránu pri budove univerzity zišli stovky študentov. Pokojný charakter pietneho aktu sa však zmenil, keď študenti začali skandovať slogany odsudzujúce "klamárov" a požadovať demisiu a stíhanie osôb zodpovedných za zostrelenie lietadla a za pokusy kryť toto zlyhanie iránskeho vojenského personálu tvrdením, že pád lietadla bol dôsledkom technickej poruchy na jeho palube.
Tragédia si vyžiadala životy 176 ľudí, najmä Iráncov a Kanaďanov. Agentúra Fars, ktorá je blízka iránskym konzervatívnym kruhom, uviedla, že študenti skandovali "deštruktívne" a "radikálne" slogany. Niektorí študenti podľa tohto zdroja aj strhli podobizeň iránskeho generálmajora Kásema Solejmáního, ktorý prišiel o život 3. januára pri útoku amerického dronu neďaleko letiska v irackej metropole Bagdad. Solejmání bol považovaný za jedného z najvplyvnejších predstaviteľov Iránu.
Agentúra Fars spresnila, že polícia proti študentom zasiahla, keď opustili areál univerzity a následne zablokovali priľahlé ulice, čo spôsobilo dopravnú zápchu. Iránske vedenie v sobotu priznalo, že ukrajinské lietadlo bolo zostrelené, pričom omylom. Plnú zodpovednosť za to prijal veliteľ vzdušných síl revolučných gárd brigádny generál Amír Alí Hádžízáde.
Hádžízáde vysvetlil, že "lietadlo bolo identifikované ako riadená strela." "Operátor mal len desať sekúnd na rozhodnutie," dodal. Navyše, o tom, či objekt zostreliť alebo nie, sa musel operátor rozhodnúť sám, pretože mal v tej chvíli prerušené s okolitým svetom rádiové spojenie, priblížil generál Hádžízáde.