Kúpele neďaleko Banskej Bystrice sa tešia veľkej obľube nielen u kúpeľných hostí, ale aj u známych osobností. Karel Gott, Lucie Bílá, Miro Žbirka, Paľo Habera, Jozef Golonka, či Jozef Oklamčák sa každoročne stretávali na obľúbenom Veľkom kúpeľnom plese. Brusno si zamiloval aj nebohý Jozef Bednárik, po ktorom dostal meno aj tamojší Muzikálový festival. Teraz súd rozhodol, že kúpele sa musia predať.
Okresný súd v Banskej Bystrici totiž vydal správcovi konkurznej podstaty kúpeľov záväzný pokyn na speňažovanie podniku úpadcu ako celku. Predávať sa tak budú Kúpele Brusno, a. s. v konkurze s vecami, právami a inými majetkovými hodnotami, ktoré sú vymedzené v rámci konkurznej podstaty. „Správca je povinný odmietnuť ponuku zjavne neprimeranú. O výsledku ponukového konania je správca povinný bezodkladne informovať súd,“ píše sa v príslušnom súdnom rozhodnutí.
Kúpele Brusno
Prvýkrát boli pramene v Brusne písomne doložené v roku 1818 vo farskej kronike v Medzibrode. Stavba prvého kúpeľného domu sa začala v roku 1834. Prvá sezóna v kúpeľoch sa začala v roku 1838. Obdobie 1.ČSR bolo pre brusnianske kúpele obdobím rozkvetu. Po 2. svetovej vojne boli kúpele v zlom technickom stave, ktorý ešte zhoršil požiar v roku 1947. Na obnovu kúpeľov sa podujali Podbrezovské železiarne, ktoré sa v roku 1947 stali ich novým vlastníkom. Komunistický prevrat v roku 1948 odštartoval proces znárodňovania a kúpele v Brusne sa dostali do rúk štátu.
Najväčšie architektonické zmeny nastali po roku 1974, kedy sa začalo s výstavbou pavilónu Poľana, ktorý bol otvorený po roku 1985. Dnes sú kúpele Brusno vyhľadávané vďaka minerálnym vodám na liečenie zažívacích chorôb, obličiek, pečenie, žalúdočných a črevných porúch. Okrem toho sa v Brusne liečia aj srdcovo–cievne choroby a choroby pohybového ústrojenstva. Kúpele Brusno sú akciovou spoločnosťou.