Pohreb bude mať v sobotu. Vedenie radnice síce prejavilo ľútosť, ale na otázky, aké opatrenia prijali, aby sa ľudia nemuseli báť chodiť na úrad, reagovalo vyhýbavo. Nový Čas získal autentický záber z miesta nešťastia počas poľadovice. Každý súdny človek si z neho urobí záver sám. Chodník pri magistráte je v správe mesta, keďže patrí Bytovému podniku. Svedok Jozefovho pádu videl, ako sa pošmykol, spadol, a zavolal mu pomoc. Po podaní trestného oznámenia zadokumentovali aj zábery z priemyselnej kamery.
„Je veľkou hanbou, že pod oknami magistrátu, kde by mali byť ukážkovo očistené chodníky, bol zľadovatený chodník aj 30 hodín po vzniku poľadovice. Neobstoja ani výhovorky o posypoch, pretože nikto nebránil ľuďom zodpovedným za údržbu aj tohto chodníka, aby objednali vyšší rozsah služieb na odstránenie vrstvy ľadu,“ uviedol košický nezávislý poslanec Michal Djordjevič a dodal: „Z rozpočtu je na tieto čaty vyčlenených ročne okolo až 200-tisíc €. Majú až do 100 pracovníkov a podľa mojich informácií ich mali testovať práve na tomto sídlisku Západ.“ Nový Čas oslovil vedenie mesta s tým, aké opatrenia mieni prijať, aby sa občania pred úradom nezranili. „Vzhľadom na prebiehajúce vyšetrovanie okolností a príčin tejto tragédie je predčasné robiť unáhlené závery a obviňovať za jej spôsobenie vedenie mesta Košice,“ vyjadril sa hovorca mesta Vladimír Fabian a pokračoval:
„Chodník, na ktorom sa táto nešťastná udalosť stala, spravuje Bytový podnik mesta Košice a jeho zimnú údržbu zabezpečuje ich externý dodávateľ. Miesto úrazu bolo vo štvrtok 9. januára posypané päťkrát a v piatok dvakrát. Pred tragédiou to bolo naposledy o 6. 30 hodine. Externý dodávateľ, ktorý vykonáva zimnú údržbu pre mesto Košice, realizoval počas poľadovice posyp komunikácií nepretržite po dobu takmer 48 hodín.“ Podľa neho na jednotlivé komunikácie v meste bolo v tom čase aplikovaných 580 ton posypového materiálu a mechanizmy vykonávajúce zimnú údržbu najazdili 4 400 km.