Vytvára si tak doplnky, ktoré mu závidia spolužiaci a náramne nimi pobavil nejedného profesora. Doplnky z bioplastu zaujmú vtipným nápisom a obmäkčia aj najprísnejšieho pedagóga. Otestoval to na jednej zo skúšok, na ktorú sa nestihol poriadne pripraviť. Nový Čas zisťoval, koľko mu zaberie výroba motýlika a ako prebieha postup.
Roky na vysokej škole nie sú spojené len s učením sa na skúšky, ale väčšina študentov si užije aj poriadnu zábavu a voľný čas využíva aj kreatívnym spôsobom. Vysokoškolák Adam (21) si našiel hobby, ktorým si kráti čas medzi učením a skúškami. Zohnal si 3D tlačiareň a doma si prostredníctvom nej vyrába unikátne motýliky z bioplastu a zdobí ich vtipnými nápismi: „Ale veď ja som sa učil“ či „Prosím, aspoň E-čko“.
Výroba zaberie 3 hodiny
„Prvého motýlika som si vytlačil minulý rok v letnom semestri, keďže som nemal nič ku košeli a išiel som na skúšku,“ vysvetľuje šikovný študent, ktorý sa rozhodol svoj nápad ešte zdokonaliť. „Predvčerom som sa učil na skúšku a hlavu som mal všade, len nie v učive. Tak mi napadlo, že si spravím motýlika s vlastným nápisom a pridal sa ku mne aj kamarát Filip,“ povedal Adam, ktorý nerátal s tým, že bude mať výtvor takýto úspech.
Skúšku nakoniec obaja zvládli bez väčších problémov a bonusom bolo, že pobavili profesora. „Učiteľ sa na tom zasmial, vedel som, že to vezme v pohode,“ prezradil s úsmevom Adam, podľa ktorého sa motýlik zapáčil aj spolužiakom. Niekoľkí ho preto poprosili, aby im podobný doplnok vyrobil, a tak sa na chodbách univerzity objavuje čoraz viac motýlikov s vtipnými nápismi. „Návrh zaberie aj 3 hodiny. Tlač trvá 2 hodiny,“ uzavrel Adam.
Postup výroby
1. V počítači sa nastaví tlač v konkrétnom programe.
2. Potom sa zavedie filament (tlačová struna s materiálom).
3. Spustí sa tlač priamo v tlačiarni.