"Viac ako 65 ľudí bolo prevezených do blízkych nemocníc a na mieste bolo ošetrených viac ako 100 ľudí," uviedol hovorca Červeného kríža po tom, čo popoludní vypukli násilnosti v reakcii na patovú situáciu pri vytváraní novej vlády.
Bezprecedentné protesty proti politickej elite obviňovanej z korupcie a nekompetentnosti sa v Libanone konajú od 17. októbra 2019 a v rovnaký mesiac viedli k demisii premiéra Saada Harírího. Po Harírího demisii ešte stále nie je vytvorená nová vláda. Demonštranti žiadajú vládu technokratov, v ktorej nesmú mať zastúpenie ľudia symbolizujúci už celé generácie existujúci politický systém Libanonu, založený na rozdelení moci podľa náboženskej príslušnosti.
Rozhovory o formovaní vlády napredujú ťažko a napriek tlaku zo strany zahraničných partnerov Libanonu a darcovských štátov a organizácií Dijáb ešte stále neoznámil zloženie svojej vlády. Libanon čelí najhoršej ekonomickej kríze za niekoľko desaťročí. Miestna mena za posledné týždne stratila 60 percent svojej hodnoty a banky obmedzili aj výber finančnej hotovosti v dolároch.