Vydierači žiadali viac ako 108 000 eur, poškodení im na rôzne zahraničné účty a do bitcoinových peňaženiek poslali 44 550 eur. "Je veľmi pravdepodobné, že počet polícii oznámených prípadov predstavuje iba zlomok z celkového množstva, ktoré sa reálne udialo," upozorňuje na to polícia.
Vydieraniu zvyčajne predchádzala erotická komunikácia na sociálnych sieťach, ktorá viedla k zaslaniu intímnych fotografií. "Následne boli komunikáciechtivé osoby kontaktované vydieračmi, ktorí sa tvárili ako vzorní rodičia a tvrdili, že intímne fotky alebo videá prišli do mobilov ich detí. Žiadali odškodné, inak vec oznámia polícii alebo fotografie zverejnia," opísala polícia praktiky vydieračov. V inom prípade zasa zavolal fiktívny policajt, ktorý chcel celú vec urovnať za slušnú sumu peňazí.
Polícia zaznamenala aj prípady, keď sa poškodený pridal prostredníctvom videochatu do skupiny, kde sa konala erotická konverzácia. Tá mala iba jediný cieľ, vyprovokovať obeť na obnaženie sa. Keď sa tak stalo, komunikácia sa náhle prerušila a vydierač bol na linke. Vyhrážal sa zverejnením videa, ak zaň poškodený nezaplatí.