S odvolaním sa na piatkové vyhlásenie amerického ministerstva obrany o tom informovala agentúra AP.
"Celkovo 34 príslušníkom (americkej armády) bol diagnostikovaný otras mozgu alebo traumatické poranenie mozgu," povedal novinárom v súvislosti s raketovými útokmi Teheránu hovorca Pentagónu Jonathan Hoffman. Z tohto počtu zostáva podľa neho stále 17 vojakov pod dohľadom zdravotníkov.
Americký prezident Donald Trump pôvodne vyhlásil, že pri raketovom útoku z 8. januára neutrpeli zranenia žiadni vojaci. Predstavitelia americkej armády neskôr uviedli, že symptómy sa bezprostredne po útoku u vojakov neprejavovali a tí ich začali nahlasovať až v nasledujúcich dňoch.
Po tom, ako sa v médiách objavili informácie o zraneniach, označil ich Trump za bolesti hlavy s tým, že nešlo o také vážne zranenia, akými sú napríklad straty končatín.
Iránske revolučné gardy vypálili 8. januára rakety na celkovo dve základne v irackých provinciách Anbár a Arbíl, kde sa nachádzajú príslušníci amerických a spojeneckých ozbrojených síl. Útok bol odvetou za zabitie iránskeho generálmajora Kásema Solejmáního americkou armádou v Iraku, ktoré 3. januára nariadil Trump.
V čase raketového útoku bola väčšina zo zhruba 1 500 amerických vojakov na základni al-Asad schovaná v bunkroch po tom, ako ich o útoku vopred varovali nadriadení.