Nadviazali tak na skúsenosti starých babičiek, ktoré vedeli, že koreň chrenu má liečivé a antibakteriálne účinky. Anna, ktorá je vyučenou šičkou dámskej konfekcie a jej manžel Peter, absolvent hotelovej školy, sa v rodinnej firme venujú predajom najmä kozmetických výrobkov. „Keď som u nás rozbiehal tureckú firmu, mali aj produkt, o ktorý bol záujem. Ponúkali šampón z inej rastliny s veľmi špecifickou arómou. Hľadal som niečo podobné,“ prezradil Peter Liptai.
Pomohol mu článok, v ktorom sa dozvedel, že už naše staré matere si v odvare chrenu umývali vlasy. „Hľadali sme cez internet, či niekto nevyrába chrenový šampón a napokon sme sa pustili do výroby,“ spomenula Petrova žena Anna. Vďaka vitamínu a minerálnym látkam je chren podľa nej vhodný na rôzne druhy vlasov a lupiny. Pomáha aj regenerácii a rastu. Šampón prešiel testami vo výskumnom laboratóriu členskej krajiny EÚ a na trhu je asi mesiac.
Známy je už z antiky, jeho pomenovanie chren (kren, kreen, cran) sa zachovalo zo stredoveku. Najstarší dokument o ňom je z pera Hildegardy von Bingen (1098 - 1179), ktorá chren odporúčala pri respiračných a cievnych chorobách. Neskôr sa využíval proti skorbutu, ischiasu, na podporu trávenia a zníženie bolesti.