To sa nachádza sa asi 450 km od epicentra nákazy vo Wu-chane. Čína zrušila štart svojej najvyššej futbalovej súťaže, ktorý mal byť 22. februára, a pohotovosť vyhlásilo aj dejisko letnej olympiády Tokio. 174 dní pred štartom chceli mať iné úlohy, povedala guvernérka japonskej metropoly Juriko Kokeiová.
„Aspoň vieme, na čom sme,“ bola prvá reakcia Jána Volka, jedného z dvoch zástupcov Slovenska, ktorí majú istotu štartovať na halových MS. Halový majster Európy 2019 mal v Nan-ťingu obhajovať skvelé šieste miesto, teraz musí meniť prípravu, ale aj program štartov na mítingoch. Druhou limitárkou je prekážkarka Stanislava Škvarková, ktorá v nedeľu zabehla na mítingu Elán 60 m prekážok za 8,14 s, čo je o dve stotinky lepší čas ako limit.
Športové federácie svoje podujatia v Číne prekladajú do iných dejísk, Svetová atletika svoj šampionát zrušila. Síce koketovala s myšlienkou, že ho urobí v Dauhe, ale koronavírus sa už objavil aj v susedných Spojených arabských emirátoch, tak ho odložila o rok. S tým, že by sa konal v Nan-ťingu, podľa federácie WA z úcty k práci čínskych organizátorov na jeho príprave.
Rýchle šírenie nového ochorenia pľúc v Číne stavia do pozoru aj organizátorov letných olympijských hier (24. 7. - 9. 8.). „Musíme sa tým vážne zaoberať a nič nepodceniť, lebo neskôr môžeme ľutovať,“ vyhlásila guvernérka Tokia Juriko Koikeová s tým, že musia mať pripravené všetky protiopatrenia proti infekčným chorobám, keďže už aj Japonsko má potvrdené prípady nového patogénu.
Situáciu monitoruje aj vedenie F1, keďže v marci a apríli má v kalendári veľké ceny v postihnutých končinách. Najskôr v Bahrajne, potom vo Vietname a nakoniec v Šanghaji.
Čína bez futbalu
Pre epidémiu nového typu koronavírusu sa nezačne v Číne futbalová sezóna. Domáci zväz CFA oznámil odloženie všetkých zápasov a turnajov aj štart najvyššej miestnej superligy, ktorej prvé kolo sa malo hrať 22. februára. Nový termín ešte nestanovili.