Svoje veľké sklamanie nad týmto krokom svojej krajiny netají ani starosta Londýna Sadiq Khan, ktorý v piatok vyhlásil, že je mu z celej tejto veci do plaču. Zároveň povedal, že by rád uistil občanov členských krajín Európskej únie, ktorí žijú v Londýne, že sú pre ďalších obyvateľov tohto mesta "váženými priateľmi a členmi spoločnej rodiny".
"Ja patrím ku generácii, ktorá považovala našich európskych susedov za priateľov a spojencov. Tie predošlé generácie sa na nich pozerali s podozrením," povedal v piatok londýnsky starosta. "Kľúčová vec, na ktorú som rozhodnutý dohliadnuť, je, že naše mesto bude naďalej otvorené, dobrosrdečné, budeme za pluralitu a budeme pohostinní k našim priateľom z EÚ," povedal Khan.
Londýnsky starosta má podľa vlastných slov radosť aspoň z toho, že hoci celá krajina hlasovala v referende v roku 2016 za vystúpenie z EÚ, v samotnom Londýne bola situácia opačná a veľká väčšina jeho obyvateľov hlasovala proti brexitu.
Veľká Británia opúšťa Európsku úniu po 47 rokoch. Deje sa tak aj napriek tomu, že jasná väčšina občanov krajiny je za zotrvanie v únii, čo kontinuálne vyplývalo zo všetkých prieskumov verejnej mienky, ktorých sa za posledný rok uskutočnili stovky.
Britskí politici však odmietli uskutočnenie nového referenda o tejto otázke, a riadili sa výsledkami toho prvého, v ktorom sa tesná väčšina Britov vyslovila za brexit.