02.02.2020 08:03 | Šport | Hokej

Tatarova kanonáda pokračuje, Halák podržal Boston

Slovenský brankár Jaroslav Halák sa 25 zákrokmi podieľal na triumfe hokejistov Bostonu v NHL na ľade Minnesoty Wild 6:1. Mal 96,2-percentnú úspešnosť zásahov a dosiahol svoje trináste víťazstvo v sezóne.

Obranca a kapitán hostí Zdeno Chára odohral 19:51 minúty bez bodového zápisu, Bruins uspeli vo štvrtom z predchádzajúcich piatich zápasov.

Útočník Tomáš Tatar prispel gólom k domácej výhre Montrealu Canadiens nad Floridou Panthers 4:0. Pre dvadsaťdeväťročného krídelníka to bol už 19. presný zásah v sezóne, na konte má aj 28 asistencií. Montreal vyhral druhý zápas za sebou, Florida prišla o sériu šiestich víťazstiev. Tampa Bay vyhrala v aréne San Jose 3:0, hosťujúci obranca Erik Černák odohral 19:11 min, konto si obohatil o dva plusové body a štyri strely na bránku. Toronto zdolalo na vlastnom ľade Ottawu 2:1 po predĺžení, obranca Martin Marinčin absolvoval v domácom drese 15:36 min s jedným mínusovým bodom.

Hokejisti Buffala Sabres zvíťazili doma nad Columbusom Blue Jackets 2:1 po predĺžení. Rozhodujúci gól strelil v 61. minúte Jack Eichel. Buffalo ukončilo trojzápasovú sériu prehier, Columbus prehral prvýkrát po šiestich stretnutiach. Vancouver vyhral na ľade New Yorku Islanders 4:3 tiež po predĺžení, v 61. minúte rozhodol Quinn Hughes. Canucks natiahli víťaznú sériu na päť duelov.