V tomto roku budú pokračovať aj letné charterové lety do egyptskej Hurghady a tureckej Antalye. „Piešťany majú potenciál byť úspešným regionálnym letiskom, ktoré môže byť atraktívne aj pre zahraničné spoločnosti. Kým minulý rok sme začali z Piešťan lietať do dovolenkových destinácií v Egypte a Turecku, teraz budú turisti lietať k nám. Tento úspech je výsledkom spolupráce župy, letiska, Kúpeľov Piešťany a ďalších subjektov v cestovnom ruchu,“ povedal trnavský župan Jozef Viskupič. Novou „incomingovou“ linkou napĺňa podľa neho spoločnosť Letisko Piešťany rozvojovú funkciu v regióne.
Záchrana a „rozlietanie“ piešťanského letiska bola pred krajskými voľbami v roku 2017 jedna z volebných priorít. Predtým Trnavský samosprávny kraj ako majoritný akcionár navrhoval likvidáciu spoločnosti Letisko Piešťany. V roku 2019 zaznamenalo piešťanské letisko enormný nárast cestujúcich. Kým v roku 2018 vybavilo len 768 cestujúcich, v roku 2019 ich bolo 10 500. Rástli aj tržby spoločnosti Letisko Piešťany. Kým v roku 2018 boli na úrovni 340-tisíc eur, vlani už prekročili 551-tisíc eur.
Koniec hudobným festivalom
Zvýšený nárast leteckej dopravy na Letisku Piešťany má za následok, že sa na ňom už nebudú konať hudobné letné festivaly. Festival Grape, ktorý sa tento rok ešte odohrá v Piešťanoch, i iné podujatia si budú musieť nájsť nové miesto. Majoritný vlastník letiska Trnavský samosprávny kraj (TTSK) ešte v septembri pre TASR uviedol, že príprava takýchto veľkých podujatí si vyžaduje niekoľko týždňov príprav a má zásadný vplyv na prevádzku letiska. "Jednou z našich priorít bola záchrana a rozlietanie letiska v Piešťanoch. Po necelých dvoch rokoch sa nám ho podarilo nielen zachrániť, ale máme historicky prvé charterové lety do Egypta a Turecka," uviedol v stanovisku predseda TTSK Jozef Viskupič.