Na predvolebnom stretnutí so sympatizantmi svojej strany v meste Nitra na juhu Slovenska v utorok Kiska vyzýval na účasť vo voľbách 29. februára. "Som presvedčený, že 1. marca sa zobudíme do rána, ktoré prinesie pre našu krajinu novú budúcnosť," povedal Kiska, ktorého strana je s preferenciami okolo desať percent štvrtým najpopulárnejším politickým subjektom v krajine.
Kiska verí, že po 12 rokoch vlád Smeru-SD sa k moci dostanú noví politici, ktorí urobia zo Slovenska krajinu slušných ľudí. "Čo je najdôležitejšie v týchto dňoch - hlavne je potrebné presvedčiť ľudí, aby išli voliť. K tomu, aby zvíťazilo zlo, stačí, aby dobrí ľudia neurobili nič," uviedol Kiska v zaplnenej kongresovej miestnosti jedného z hotelov v Nitre, ktorá je jedným z ôsmich krajských miest na Slovensku.
Podľa prieskumov by vládu s väčšinovou podporou v parlamente muselo vytvoriť najmenej päť formácií, ktoré sa vymedzujú voči súčasnej koalícii. "Verte mi, že to dáme. Každý jeden (líder), s ktorým sa stretávam, cíti obrovskú zodpovednosť, že po 12 rokoch máme šancu s krajinou niečo urobiť. My túto zodpovednosť vezmeme a nesklameme vás," povedal Kiska o prípadnej povolebnej spolupráci s ďalšími opozičnými a neparlamentními stranami. Kiska sa vymedzil aj voči Ficovi, ktorý predvlani v záujme riešenia politickej krízy po vražde novinára Jána Kuciaka rezignoval na funkciu premiéra. "Fica som porazil trikrát. Nestal sa prezidentom, bola to prvá potupa v jeho kariére. Musel odísť ako premiér a tretíkrát - chcel byť predsedom ústavného súdu," povedal Kiska, ktorý Fica porazil v priamej prezidentskej voľbe v roku 2014 a vlani ešte ako prezident odmietol Ficove ambície stať sa šéfom ústavného súdu.
Míting Kiskovej strany narušili dvaja aktivisti ekologickej organizácie Greenpeace Slovensko, ktorí upozornili na dôležitosť klimatickej zmeny. Kiska od nich prevzal ekologickú výzvu.
Bývalý slovenský prezident Kiska je po prezidentke Zuzane Čaputovej, premiérovi a podpredsedovi Smeru-SD Petrovi Pellegrinim tretím najpopulárnejším politikom v krajine. Jeho obľuba u voličov ale dlhodobo klesá. Kiskova strana ešte na konci vlaňajška v prieskumoch verejnej mienky súperila s koalíciou Progresívne Slovensko/Spolu o post lídra pomyselného bloku strán proti Smeru-SD. Tento rok v januári sa ale na druhé miesto v rebríčku popularity za Smer-SD dostalo opozičné protikorupčné hnutie Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti s preferenciami okolo 13 percent, ktoré na tretie miesto odsunulo krajne pravicovú stranu Kotlebovci-Ľudová strana Naše Slovensko.
Kisku polícia v decembri obvinila z daňového deliktu v súvislosti s financovaním jeho prezidentskej kampane prostredníctvom rodinnej firmy. Kiska stíhanie označuje za politickú kampaň.