Schváli tiež uznesenie k vyjednávaniu o budúcich vzťahoch EÚ a Británie či uznesenie o ochrane spotrebiteľov pred rizikami vyplývajúcimi z používania umelej inteligencie.
Obchodná dohoda s Vietnamom je označovaná za najobsiahlejšiu, akú kedy Európska únia uzavrela s rozvojovou krajinou. V prípade nadobudnutia jej účinnosti by firmy z EÚ získali prístup k verejným zákazkám vo Vietname a ich výrobky by boli lepšie chránené pred falzifikáty. Obchodný pakt obsahuje aj ustanovenia, ktoré signatárov zaväzujú dodržiavať štandardy práce, ochrany životného prostredia a ľudských práv.
Zákonodarcovia budú tiež debatovať o viacročnom finančnom rámci na obdobie rokov 2021 až 2027, ktorý predpokladá okrem iného zvýšenie výdavkov na boj proti klimatickým zmenám či výskum a digitalizáciu. Poslanci pravdepodobne odmietnu škrty v existujúcich programoch, ako je poľnohospodárstvo alebo politika súdržnosti. Zrejme tiež vyzvú na vyčlenenie dodatočných prostriedkov na riešenie migrácie a bezpečnosti. Rozpočtová debata v EP sa uskutoční osem dní pred kľúčovým summitom EÚ.
Poslanci budú okrem toho schvaľovať uznesenie o zaistení bezpečnosti pre spotrebiteľov výrobkov a služieb obsahujúcich prvky automatizovaného rozhodovania. Prijmú tiež stanovisko k vyjednávaniu o budúcich vzťahoch EÚ a Británie, ktorá na konci januára opustila Európsku úniu po 47 rokoch členstva. Teraz krajina vstúpila do prechodného obdobia, počas ktorého bude Londýn s Bruselom rokovať o podobe budúcich vzťahov.