Sudcovi Okresného súdu v Trnave sa žiadosť obávaného muža o predčasné prepustenie pozdávala až natoľko, že ho pustil. V ceste za jeho slobodou je teraz už len prokurátor. Policajti zadržali Borbélyho ešte 8. októbra 2014.
Za múrmi väznice v Hrčiarovciach nad Parnou (okr. Trnava) sa v stredu rozhodovalo o prepustení Borbélyho na slobodu. Trnavský sudca po pár minútach posudzovania žiadosti obávaného muža prepustil po odpykaní troch štvrtín trestu na slobodu. Pozdával sa mu najmä sľub vysokopostaveného sýkorovca, že sa po prepustení riadne zamestná a tiež to, že dostal od väznice kladné hodnotenie za správanie. Podľa výkazov bol desaťkrát disciplinárne odmenený, potrestaný nebol ani raz.
Tri dni pre prokurátora
K rozhodnutiu o prepustení doplnil sudca aj podmienky a stanovil bossovi 6-ročnú skúšobnú dobu. Súčasťou je trojročný probačný dohľad, počas ktorého sa musí pravidelne hlásiť u probačného úradníka, nosiť monitorovací náramok a bez povolenia nesmie opustiť Slovensko. Borbély žiadosť o prepustenie zdôvodnil tým, že sa chce starať o rodinu.
Prokurátor si na rozhodnutie ponechal trojdňovú lehotu s tým, že u odsúdeného nie je záruka, že povedie riadny život a nejde o jeho prvé previnenie voči zákonu. Ak počas troch pracovných dní nepodá sťažnosť voči rozhodnutiu o prepustení, Borbély vypochoduje spoza mreží. V prípade, že sťažnosť podá, o jeho prepustení bude rozhodovať Krajský súd v Trnave. Napokon sa neodvolal a Borbély tak ide na slobodu!Po boku Kočnera
Dôvodom prepustenia na slobodu môže byť aj úzka spolupráca Borbélyho s orgánmi činnými v trestnom konaní. Ozývajú sa totiž hlasy, že niekdajší sýkorovec začal vypovedať na svojich kumpánov, aj o zločinoch z minulosti. Meno Borbély sa s gangom sýkorovcov spája už viac ako dve desaťročia, patrí k ich zakladateľom. Bolo ho vidieť po boku Mariána Kočnera na záberoch z násilného prevzatia TV Markíza v roku 1998.