Informovala o tom agentúra Reuters.
"Svet sa musí spojiť, aby zastavil humanitárnu tragédiu vo Venezuele, pričom limská skupina musí v tomto úsilí zohrávať vedúcu úlohu," uviedol na úvod zasadnutia kanadský minister zahraničných vecí Francois-Philippe Champagne. Šéf kanadskej diplomacie pri tejto príležitosti ďalej zdôraznil, že kríza vo Venezuele sa ešte viac prehĺbila, pričom z krajiny už ušlo takmer päť miliónov ľudí.
Ako pripomína Reuters, limská skupina vedie snahy o uznanie opozičného poslanca Juana Guaidóa za právoplatného lídra Venezuely a hľadá spôsoby, ako zosadiť terajšieho prezidenta Nicolása Madura.
Napriek tomu, že Guaidoá uznalo za právoplatného lídra Venezuely viac než 50 štátov, opozičné protestné hnutie v tejto krízou postihnutej juhoamerickej krajine v posledných mesiacoch slabne.
"Je nevyhnutné nájsť čo najskôr riešenie krízy (vo Venezuele). Hľadáme spoločnú víziu pre zapojenie medzinárodného spoločenstva," uviedol na stretnutí peruánsky minister zahraničných vecí Gustavo Meza-Cuadra.
Členmi limskej skupiny sú okrem Kanady a Peru aj Brazília, Čile, Kolumbia, Kostarika, Guatemala, Honduras, Panama, Paraguaj, Bolívia, Mexiko, Haiti, Argentína a ostrovný štát Svätá Lucia.