Bun Sen (98) sa taktiež stretla aj s ich 92-ročným bratom, o ktorom si myslela, že je mŕtvy. O prípade informuje BBC.
Sestry sa naposledy videli v roku 1973, dva roky predtým, ako komunisti na čele s politikom Pol Potom prevzali vládu nad Kambodžou. V období vlády Červených Kmérov prišli o život dva milióny ľudí. Tento režim rozdelil mnoho rodín, deti boli odobraté rodičom a to všetko preto, aby strana mala úplnu nadvládu nad krajinou.
Bun Sen prišla kvôli režimu o manžela. Keď bola táto vláda zvrhnutá, usadila sa v blízkosti známej skládky Stung Meanchey v hlavnom meste Phnom Pénh. Dni trávila prehŕňaním sa v odpade, hľadaním recyklovateľných odpadkov, ktoré by mohla predať a staraním sa o deti v tejto chudobnej štvrti.
Miestny mimovládny kambodžský detský fond, ktorý podporuje Bun Sen od roku 2004, sa napokon začal zaoberať prípravou tejto návštevy. Až vtedy sa zistilo, že jej sestra a brat sú stále nažive a žijú v dedine. A tak sa takmer o polstoročie neskôr minulý týždeň Bun Sen stretla so svojou staršou sestrou, Bun Chea (101) a s mladším bratom. "Veľmi dávno som opustila moju rodnú dedinku a nikdy som sa nevrátila. Myslela som si, že moji bratia a sestry zomreli. Znamenalo to pre mňa veľa, dotýkať sa mojej staršej sestry. A keď sa môj mladší brat po prvýkrát dotkol mojej ruky, rozplakala som sa," hovorí šťastná Bun Sen.
Aj manžel Bun Chea zomrel za režimu Červených Kmérov. Vdova ostala s dvanástimi deťmi sama a taktiež si myslela, že jej mladšia sestra je mŕtva. "Trinásť našich príbuzných zahynulo rukou Pola Pota a mysleli sme si, že aj Bun Sen. Ubehlo toľko času," tvrdí.
Sestry si teraz vynahrádzajú stratený čas. Tento týždeň spolu navštívili hlavné mesto. "Rozprávali sme sa o nej. No nikdy sme nemysleli, že ju opäť uvidíme," hovorí Bun Chea.