Jej cieľom je pripomenúť, že pri aj tých najmenších prejavoch antisemitizmu, xenofóbie, diskriminácie a nenávisti je potrebné ozvať sa a postaviť sa im spoločne.
Vo videu organizácie Post Bellum vystupuje mnoho známych tvárí slovenského športu - hokejisti Michal Handzuš, Marián Gáborík, Dominik Graňák, Richard Lintner, niekdajší zápasník Jozef Lohyňa, zjazdárka Veronika Velez Zuzulová, tenisti Filip Polášek a Anna Karolína Schmiedlová, basketbalová trénerka Natália Hejková, kajakárka Martina Gogolová, kajakár Juraj Tarr, boxer Tomi Kid Kovács, gymnastka Barbora Mokošová, lukostrelkyňa Alex Longová a ďalší vrátane trénera srbského tenistu Novaka Djokoviča Mariána Vajdu.
"História sa opakuje, preto si spomeňme, spomeňme si na tých, ktorí sa prizerali. Na tých, ktorí boli ticho. Na tých, ktorí nič nespravili. Na tých, čo len pokrútili hlavou. Spomeňme si na tých, ktorí hovorili: to prejde. Na tých, ktorí neverili, odmietli veriť, nechceli veriť... Spomeňme si na všetkých tých dobrých ľudí, počestných ľudí, všetkých tých ľudí, ktorí neboli nenávistní, ale silou svojho mlčania podporili nenávisť. A spomeňme si, ako sa hanbili a obviňovali samých seba. Preto si dnes a navždy musíme zapamätať, musíme si pamätať, že keď sme svedkami rasizmu, antisemitizmu, diskriminácie alebo nenávisti akokoľvek nenápadnej či zdanlivo bezvýznamnej, nemôžeme sa len prizerať, nesmieme sa len prizerať, nebuďme ticho. Nebuďme ticho. Musíme sa im postaviť. Musíme sa im postaviť spoločne. Spoločne. Spoločne,“ hovoria športovci vo videu a v prestrihoch sa objavujú ukážky z koncentračných táborov aj rasistických či xenofóbnych útokov z minulosti a súčasnosti.
Už skôr sa na internete objavili aj výzvy na boj proti nenávisti aj folkloristi, novinári, herci, predstavitelia cirkvi aj rapperi.