Na spomenutých podujatiach absolvuje svoju premiéru a okrem neho v tíme figurujú aj Nemec Andreas Schillinger, Luxemburčan Jempy Drucker, Estónec Martin Laas, Holanďan Ide Schelling a dvojica rakúskych cyklistov Patrick Gamper s Lukasom Pöstlbergerom.
Prvá väčšia jarná klasika Omloop Het Nieuwsblad na trase Ghent - Ninove (200 km) sa vyznačuje náročným profilom, kde popri množstve stúpaní nechýbajú ani úseky pokryté dlažobnými kockami. Väčšie šance na prípadný pódiový útok by mohol mať Baška v nedeľu. Preteky Kuurne - Brusel - Kuurne (201 km) sa končia približne 50 kilometrov dlhým rovinatým úsekom a o víťazovi sa často rozhoduje v záverečnom dojazde. Dvakrát tam triumfoval čistokrvný šprintér Brit Mark Cavendish, v roku 2018 uspel holandský rýchlik Dylan Groenewegen a o rok skôr zvíťazil v šprinte päťčlennej skupinky Peter Sagan.
Erik Baška by mohol byť lídrom Bora-Hansgrohe v prípade šprintérskej koncovky. V októbri minulého roka do tohto nemeckého tímu prišiel ďalší rýchly pretekár Martin Laas a podľa šéfa Bory-Hansgrohe Ralpha Denka by mal vo všeobecnosti plniť dôležitú úlohu v tzv. vláčikoch pri rozbiehaní šprintov na rovine. V prípade záverečného špurtu by mal Baška najbližší víkend veľkú konkurenciu v prípade Fabia Jakobsena (Deceuninck - Quick Step), vicemajstra sveta Mattea Trentina (CCC Team) či Alexandra Kristoffa (UAE Emirates).
Dvadsaťšesťročný Baška odštartoval sezónu na austrálskych pretekoch Tour Down Under, kde dosiahol jedno pódiové umiestnenie a v bodovacej súťaži skončil deviaty. Svoje kvality ukázal aj na septembrových pretekoch Okolo Slovenska, keď v troch etapách skončil na štvrtom mieste a dýchal na chrbát hviezdam svetovej cyklistiky, akými sú Talian Elia Viviani, Francúz Arnaud Démare alebo už spomenutý Nór Kristoff. Napokon v súboji o žltý dres skončil na solídnej deviatej priečke.