V Gemersko-malohontskom múzeu v Rimavskej Sobote teraz vystavuje potápačské hodinky, ktorých pozbieral viac než 240 kusov od najznámejších výrobcov. Peter už v detstve začal s potápaním na jeden nádych a v roku 1976 a od roku 1979 sa začal venovať aj inštruktorskej činnosti. Pracoval tiež s deťmi a venoval sa speleopotápaniu, fotografovaniu aj filmovaniu pod vodou.
Počas kariéry mu rukami prešli desiatky zaujímavých vodeodolných prístrojov, ktoré ho zaujali natoľko, že ich začal zbierať. V jeho kolekcii sa nachádzajú prístroje, ktoré pochádzajú z úplných začiatkov hĺbkových ponorov ako aj najmodernejšie časomery. „Pre potápačov je znalosť dĺžky pobytu pod vodou rovnako kľúčová ako poznanie hĺbky. Rozhoduje o živote a smrti. Potápačské hodinky sú tak dôležitou súčasťou ich výstroja,“ prezradil skúsený potápač.
Presýpacie hodiny
Počas lovu špongií sa plavci-potápači ponorili na dno mora len na nádych za pomoci plochého kameňa, ktorý vážil až 15 kg. Signály medzi potápačom a obsluhou sa realizovali lanom. Čas merali presýpacími hodinami.
Hodinky z minútiek
Boli vyrobené za pomoci kuchynskej časomiery, tzv. minútok nemeckej značky Kienzle. Využila ich firma SOS z Talianska, ktorá vyrába potápačské prístroje a zariadenia, vložila ich do vlastného vodotesného obalu.
Luminox Navy Seal
Švajčiarske hodinky Luminox Navy Seal už desaťročia využívajú špeciálne jednotky námorníctva USA, ale aj špeciálne jednotky iných krajín.
Prim Orlík
Hodinky mali spĺňať zvýšenú nárazuvzdornosť, vodotesnosť min. 5 atmosfér, svietiace rúčky, svietiace indexy na číselníku a antireflexnú povrchovú úpravu. Zákazku 300 ks prevzalo Ministerstvo obrany ČSSR v r. 1965.