Prokuratúra bude musieť opätovne preskúmať vierohodnosť jednotlivých svedkov aj v kontexte so zabezpečenými dôkazmi. TASR o tom informoval prokurátor a hovorca Krajskej prokuratúry Bratislava Matej Izakovič.
Zo strany vedenia Krajskej prokuratúry Bratislava došlo ku späťvzatiu obžaloby podľa Izakoviča po tom, ako si preštudovali spisový materiál. Z neho vyplynulo, že bude potrebné "opätovne preskúmať vierohodnosť jednotlivých svedkov, a to aj v kontexte s už zabezpečenými listinnými dôkazmi, prípadne aj s ďalšími, dodatočne zabezpečenými dôkazmi." "Napriek tejto skutočnosti nie je možné vylúčiť aj také skutkové a právne zistenia, ktoré budú opätovne viesť k podaniu obžaloby na obvineného Gábora G.," zhrnula prokuratúra.
V roku 2016 bola na návrh obžalovaného Mariana Kočnera predvolaná na policajný výsluch bývalá novinárka Martina Ruttkayová. Tá podľa Gábora Grendela informovala vyšetrovateľa o tom, že jej poslanec dodal policajné dokumenty o bankových prevodoch Mariana Kočnera.
Z komunikácie Mariana Kočnera cez aplikáciu Threema vyplýva, že Ruttkayová mala s Marianom Kočnerom komunikovať a zháňať od neho svoju svedeckú výpoveď. Exsiskárovi Petrovi Tóthovi mal Kočner zase napísať o obavách, že Ruttkayová povie polícii, že bola na výpoveď proti Gáborovi Grendelovi nahovorená. Autenticitu komunikácie potvrdil neprávoplatným rozsudkom Špecializovaný trestný súd (ŠTS).
Marian Kočner bol senátom ŠTS vo štvrtok (27. 2.) neprávoplatne odsúdený za falšovanie zmeniek na 19-ročný trest odňatia slobody. Obžalovaný je aj z vraždy novinára Jána Kuciaka.