Rozhodol sa: Daniel Lipšic oznámil, či bude súčasťou Matovičovej vlády
2. 3. 2020, 18:14 (aktualizované: 29. 5. 2020, 13:01)

Zdroj: tasr
Niekdajší šéf rezortu spravodlivosti či vnútra Daniel Lipšic nebude súčasťou novej vlády. Advokát túto informáciu potvrdil na svojom účte na sociálnej sieti.
Lipšic o svojom rozhodnutí informoval predsedu hnutia Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (OĽaNO) Igora Matoviča. Meno právneho zástupcu rodičov Jána Kuciaka sa skloňovalo v súvislosti s pozíciou ministra vnútra v budúcom vládnom kabinete.
„Nebudem ministrom vnútra. Od nedele sa v médiách skloňuje moje meno v súvislosti s návratom na post ministra vnútra, ktorý som zastával vo vláde Ivety Radičovej. Cením si záujem verejnosti, aj slová Igora Matoviča na dnešnom brífingu po stretnutí s prezidentkou republiky. Rozhodol som sa však, že v súčasnosti nebudem reflektovať na žiadnu ponuku stať sa členom nastupujúcej vlády. Svoje rozhodnutie som oznámil aj budúcemu premiérovi,“ napísal Lipšic na sociálnej sieti.
Autor: SITA