Druhého nakazeného oznámili tiež v New Yorku. Spojené štáty tak evidujú vyše 100 infikovaných a deväť úmrtí. Prezident Donald Trump v utorok povedal, že jeho administratíva bude spolupracovať s Kongresom, aby okamžite prijali mimoriadne výdavky vo výške 8,5 miliárd dolárov určené na boj s koronavírusom. Senátor Patrick Leahy následne uviedol, že by Trump mohol mať príslušný návrh na stole na podpis do piatkového večera miestneho času (sobota ráno SEČ). Trump tiež uviedol, že jeho vláda uvažuje o prerušení leteckého spojenia s krajinami s vysokým výskytom koronavírusu, avšak nepovedal, aké konkrétne má na mysli. Dodal však, že sa nechystá obmedzovať domáce cesty ani pohyby cez južnú hranicu s Mexikom.
Druhý nakazený v New Yorku je päťdesiatročný muž z predmestia, ktorý pracuje na Manhattane. Trpí chronickými dýchacími ťažkosťami a bol hospitalizovaný, povedal guvernér štátu New York Andrew Cuomo. Pacient podľa neho nenavštívil žiadnu krajinu, kde sa vyskytujú prípady nákazy, ale nedávno bol v Miami. Newyorský starosta Bill de Blasio vo vyhlásení oznámil, že stav chorého muža je vážny.
Všetkých šesť prípadov úmrtia pripadá na západoamerický štát Washington. Predstavitelia amerického zdravotníctva sústreďujú pozornosť na prevenciu a požadujú viac rúšok pre zdravotnícky personál. Zároveň uvádzajú, že zdraví ľudia rúška nosiť nemusia a že najlepšou prevenciou je časté umývanie rúk. Rúška by mali byť určené hlavne zdravotníkom a pacientom. Newyorský mestský dopravný systém zvyšuje sanitárne opatrenia v staniciach, vagónoch a autobusoch. Mesto bude tiež každých 72 hodín dezinfikovať miesta, ktorých sa ľudia často dotýkajú, ako sú automaty na lístky alebo turnikety. Americká vláda oznámila, že do konca týždňa budú k dispozícii testovacie súpravy pre overenie zdravotného stavu milióna ľudí.
Trump v utorok povedal, že administratíva chce spolu s Kongresom zabezpečiť mimoriadnych 8,5 miliardy dolárov na boj s koronavírusom. Šéf frakcie demokratov v Snemovni reprezentantov Steny Hoyer uviedol, že sa písomný návrh pripravuje a že by vďaka tomu mohla americká ekonomika získať osem až deväť miliárd dolárov. Chce presadiť, aby sa o návrhu v snemovni hlasovalo v stredu a aby text mohol byť rýchlo odoslaný k záverečnému schváleniu do Senátu. Americká centrálna banka v utorok kvôli negatívnym dopadom koronavírusu na ekonomiku znížila základnú úrokovú sadzbu o pol percentuálneho bodu do pásma 1,00 až 1,25 percenta. Trump vyzval k ďalšiemu zníženiu úrokovej sadzby a uvoľňovaniu menovej politiky.