Opatrenie sa podľa iránskych úradov nevzťahuje na väzňov, ktorí predstavujú bezpečnostné riziko a boli odsúdení na viac ako 5-ročné odňatie slobody. Podľa britskej poslankyne Tulip Siddiqovej by tak v utorok či v stredu mohla byť dočasne prepustená aj britská humanitárna pracovníčka s iránskym pasom Nazanin Zaghariová-Ratcliffeová, ktorá si v Iráne odpykáva päťročný trest za sprisahanie proti iránskemu režimu. Cez víkend pritom jej manžel žijúci v Británii uviedol, že žena sa možno nakazila koronavírusom, ale vo väzení jej odmietli urobiť testy. Hovorca iránskej justície neskôr uviedol, že Zaghariová-Ratcliffeová bola v kontakte s rodinou a povedala jej, že je zdravá.
V Iráne si choroba COVID-19 spôsobená novým koronavírusom za menej než dva týždne vyžiadala najmenej 77 obetí na životoch. V utorok už druhý deň v rade počet nakazených v islamskej republike stúpol o 50 percent. Podľa oficiálnych údajov je v Iráne teraz infikovaných 2 336 ľudí, experti sa však domnievajú, že reálny počet je mnohonásobne vyšší. Vírusom sa nakazilo tiež niekoľko vysoko postavených iránskych činiteľov, posledným z nich je šéf záchrannej služby Pír Hosejn Kolívand. Agentúra Reuters s odvolaním sa na iránskeho zákonodarcu uviedla, že sa koronavírusom v Iráne nakazilo aj 23 poslancov. V boji so šírením choroby má teraz ministerstvu zdravotníctva pomáhať aj armáda.
Spojené arabské emiráty v utorok oznámili, že budú z preventívnych dôvodov od nedele na štyri týždne v krajine uzavreté školy a univerzity, a skôr tak študentom začnú jarné prázdniny, ktoré mali pôvodne trvať od 29. marca do 12. apríla. Kuvajt oznámil, že bude uzavretý významný prístav, aby sa zabránilo možným nákazám od iránskych posádok. V štátoch Perzského zálivu sa tiež rušia väčšie akcie, ako sú napríklad koncerty či športové podujatia a Saudská Arábia bude novo vyšetrovať osoby prichádzajúcie z niektorých okolitých krajín. V celej oblasti zálivu sa podľa agentúry Reuters koronavírusom nakazilo 2 476 ľudí, z toho 27 nakazených bolo hlásené zo SAE.