Ľudia jazdia na bicykloch po trinástich kilometroch úzkych ciest, deti chodia do školy naboso. Žiadne billboardy, kľúče od dverí, zámky na bicykle ani signál mobilných telefónov. Na 11 bielych piesočnatých plážach ostrova sa zriedkakedy opaľujú viac ako dvaja ľudia.
Na tomto tropickom ostrove lemovanom útesmi, vzdialenom 780 km severovýchodne od Sydney, je ležérne takmer všetko. S výnimkou zápalu, ktorým miestni obyvatelia chránia svoj raj. Ostrov Lord Howe je dlhý len 11 km a široký 2 km. Túto nebeskú oázu vyhlásilo UNESCO v roku 1982 za miesto svetového dedičstva napríklad aj kvôli pôvodným rastlinným druhom, ktoré nikde inde na Zemi nenájdete.
Neobývaný ostrov bol objavený až v roku 1788. Volená rada ostrova Lord Howe obmedzila počet návštevníkov naraz na maximálne 400 a ostrov má prísne pravidlá. Autá sú obmedzené, klimatizácia neexistuje a položartom sa u nich hovorí, že potrebujete povolenie aj na kopanie vo vlastnej záhrade. Je to zrejme jediný spôsob, ako ostrov udržať v podobe, v akej je. Ľudia hovoria o Galápagoch kvôli Darwinovi, ale na ostrove Lord Howe je ešte viac rozmanitosti a je takmer nedotknutý.