Snažia sa vytvoriť si doma zásoby pre prípadnú izoláciu v reakcii na pandémiu nového koronavírusu. To viedlo reťazce, ako sú Tesco a Sainsbury, k obmedzeniu nákupov. Premiér Boris Johnson čelí kritike za to, že koná príliš pomaly a je príliš opatrný pri zavádzaní reštrikcií na zvládnutie pandémie. Johnson v utorok (17. 3.) uviedol, že nie je dôvod na zásoby, keďže dodávky potravín sú zabezpečené.
V supermarketoch po celej krajine však vidno, že zákazníci sú vystrašení. Regály sa jeden po druhom vyprázdňujú a v policiach zostávajú len veľkonočné čokoládové vajíčka. Podľa agentúr sa v stredu okolo niektorých supermarketov tvorili obrovské rady. Reťazec Sainsbury's preto obmedzuje nákupy. Aj Tesco, líder na trhu, zaviedlo limity a povoľuje nákup iba dvoch balení niektorých položiek, ako sú cestoviny, toaletný papier či trvanlivé mlieko.
Veľkí britskí maloobchodníci: Tesco, Sainsbury, Asda a Morrisons, spolu s diskontmi Aldi a Lidl, sa už viac ako týždeň snažia udržať tovar v regáloch. "Máme dostatok prichádzajúcich dodávok potravín, ale obmedzujeme predaj tak, aby tovar zostal na policiach dlhšie a mohol si ho kúpiť väčší počet zákazníkov," uviedol v liste zákazníkom generálny riaditeľ Sainsbury Mike Coupe. Aldi sa v pondelok (16. 3.) stal prvým reťazcom s potravinami v Spojenom kráľovstve, ktorý zaviedol limity. Jeho zákazníci si počas každej návštevy môžu kúpiť len štyri kusy jedného produktu.
Supermarkety tvrdia, že úzko spolupracujú s dodávateľmi, aby udržiavali pohyb potravín v systéme. A neustále objednávajú ďalšie dodávky, aby sa regály opätovne zapĺňali. Pripomínajú, že dodávky z Európy stále prichádzajú, napriek blokádam v Taliansku, Španielsku a Francúzsku.Jeden z vedúcich predstaviteľov v tomto sektore maloobchodu uviedol, že vláda v Londýne iba začína chápať obrovskú krízu v odvetví. Podľa zdrojov z maloobchodu, skupiny supermarketov pracujú na plánoch na zefektívnenie svojich činností. Znižujú počet kaviarní, pultov a ďalšie služby, aby ich vyčerpaná pracovná sila mohla udržať základné služby.