Horskí záchranári našli telo nebohého v pondelok krátko poobede. Transport tela bude komplikovať to, že ide o človeka s pozitívnou cestovateľskou anamnézou a horskí záchranári nemajú adekvátne ochranné prostriedky. Jeho pád ohlásil synovec, ktorý ho na vrchole Vysokej nenašiel.
V nedeľu fúkal silný vietor, výdatne snežilo a teploty klesali pod - 10 °C. V takomto nepriaznivom počasí sa vybrala dvojica chlapov zo Šuňavy (okr. Poprad) na vrchol Vysokej. Ale to bola ale len jedna časť ich nezodpovedného správania. Druhá bola v tom, že obaja mali byť ako vodiči kamiónov po zahraničnej ceste v domácej odporúčanej karanténe. Žiaľ, skialpinistický výlet na štít Vysoká sa Branislavovi († 53), ktorý bol kamionistom firmy vo Svite, stal osudným.
„V nedeľu okolo obeda sme dostali výzvu o pomoc od 34-ročného muža. Pri výstupe na vrchol Vysokej našiel na štíte už len mobil a stopy po svojom strýkovi. Zrútil sa severnou stenou, ktorá má viac ako 500 metrov. Na vrchole panovalo veľmi zlé počasie. Okrem sneženia tam bol silný mráz a vietor," prezradil Miroslav Živčák, náčelník vysokotatranských horských záchranárov. ,,Ako došlo k pádu 53-ročného muža zatiaľ nie je jasné. Záchranári, ktorí prišli na miesto a začali po ňom pátrať, našli v dráhe pádu len jeho osobné veci, ako je batoh, lyžiarku a palice."
Nebohého lyžiara našli v pondelok krátko poobede. Podľa riaditeľa Horskej záchrannej služby Jozefa Janigu, majú obaja turisti pozitívnu cestovateľskú anamnézu, keďže sú kamionisti. V utorok by ho chceli dopraviť dolu, záleží to od počasia. "Ak by sme ho vedeli transportovať vrtuľníkom, v ohrození bude jeden náš záchranár, ktorý by prípadne potom musel ísť do karantény. Keď ho budeme znášať, tak to bude možno až 14 ľudí. Doteraz sme mali v karanténe už 20 našich záchranárov a každý človek, ktorý ostane takto mimo službu nám akútne chýba. Bohužiaľ, nedisponujeme primeranými a funkčnými ochrannými prostriedkami. V extrémnych horských aj poveternostných podmienkach klasické ochranné odevy nevydržia, ale ani tie však nemáme. Teraz riešime aj to, ako narábať s prípadným infikovaným telom.“
Riaditeľka Regionálného úradu verejného zdravotníctva Mária Michalovičová vraví, že v prvom rade mali byť obaja skialpinisti doma. "To, že majú vodiči kamiónov výnimku z karantény, neznamená, že sa môžu voľne pohybovať po verejnosti. Ďalej by mala polícia vypátrať druhého človeka, zabezpečiť jeho karanténu a odobranie vzoriek. Naozaj by sa ľudia mali správať hlavne teraz zodpovedne nielen voči sebe ale aj voči všetkým okolo seba,“ upozornila Michalovičová.