Napriek tomu ostávajú najviac rizikovou skupinou práve starší ľudia. V USA je dovedna vyše 35-tisíc nakazených. Centrum pre prevenciu a kontrolu chorôb vykonalo analýzu prvých 2 500 zachytených prípadov v USA. Zo štúdie vychádza, že skupinou, ktorá je najviac vystavená riziku smrti alebo hospitalizácii, sú starší obyvatelia. No z 508 hospitalizovaných je prekvapivé, že 38 % je vo veku od 20 do 54 rokov.
Taktiež len polovica zo 121 pacientov vyžadujúcich intenzívnu starostlivosť je staršia ako 65 rokov. "Každý by si mal dať pozor. Nakazení nebudú iba starší. Budú to ľudia od 20 rokov vyššie. Musia byť opatrní napriek tomu, že si myslia, že sú zdraví a mladí,“ vyjadril sa epidemiológ Stephen Morse z Kolumbijskej univerzity.
Na základe tejto štúdie úrady vyzývajú mládež, aby sa prestala stretávať. „Máte potenciál šíriť vírus aj medzi tých, ktorí trpia chorobou, o ktorej možno nevedia, a spôsobiť im tak vážne ťažkosti,“ vyzýva Deborah Brix, vedúca úradu na boj s koronavírusom. Štúdia však nezverejnila, či hospitalizovaní trpeli nejakými zdravotným ťažkosťami už predtým. V závere sa uvádza, že choroba môže vážne postihnúť ktoréhokoľvek dospelého človeka, preto by to nik nemal podceniť.