Informuje o tom spravodajský portál BBC. V Taliansku, ktoré je jednou z najzasiahnutejších krajín a zaviedlo tiež jedny z najprísnejších reštrikcií, bol pritom nárast najvýraznejší, keď sociálna sieť počas uplynulého mesiaca zaznamenala o vyše tisíc percent viac skupinových videohovorov. Okrem toho tiež z krajiny hlásia 70-percentné zvýšenie času stráveného na aplikáciách, ktoré vlastní Facebook.
Celkovo sa pritom podľa spoločnosti v najzasiahnutejších krajinách zvýšilo využívanie posielania správ na všetkých jej platformách v priemerne o 50 %. Facebook vlastní Instagram aj populárnu aplikáciu WhatsApp. Spoločnosť však upozornila, že zvýšené využívanie týchto služieb ju neochráni pred očakávaným prepadom digitálnej reklamy po celom svete.
Facebook zároveň robí kroky, aby sieť vydržala zvýšený nápor používateľov v čase, keď je množstvo ľudí vnútri a pracuje z domu. "Udržanie stability počas špičiek je náročnejšie, ako zvyčajne, keďže väčšina našich zamestnancov pracuje z domu. Každý deň zaznamenávame rekordy," uviedla spoločnosť v stanovisku. Facebook už pritom znížil kvalitu videí v Európe, aby pomohol znížiť požiadavky na poskytovateľov internetu. Podobné kroky ohlásili aj Amazon, Apple TV+ a Netflix.