Avšak na druhej strane nesúhlasí s tým, aby dôchodcovia alebo študenti do nich chodili. Uviedol to v stredu počas tlačovej konferencie. Matovič poznamenal, že ho mrzí "osobná iniciatíva" ministra školstva, vedy, výskumu a športu Branislava Gröhlinga (SaS), že by bez toho, aby informoval ústredný krízový štáb, komunikoval v tejto veci len s hlavným hygienikom. "Patrí to na ústredný krízový štáb, je to zásadné rozhodnutie. Nebudem súhlasiť s tým, aby študenti alebo dôchodcovia chodili do nejakej školskej jedálne.
Zároveň nemám problém s tým, že bude školská jedáleň, podobne ako iné reštaurácie, variť stravu a budú ju rozvážať dôchodcom," povedal. "Bol som ubezpečený, že rozhodnutie hlavného hygienika bude, že školské jedálne môžu variť tak isto ako ostatné reštaurácie," povedal Matovič. Poznamenal však, že v mnohých školských jedálňach pracujú ženy vyššieho veku, čo je zároveň riziková skupina. "Verím, že sa to urobí len tam, kde to bude nevyhnutné," uviedol Matovič.
Minister školstva v utorok (31. 3.) na sociálnej sieti informoval, že do školských jedální nebudú chodiť seniori a žiaci spolu a nebudú tam spolu sedieť a jesť. "Jedlo sa bude vydávať a roznášať pre tých, ktorí si ho nedokážu zabezpečiť sami," poznamenal. Školské jedálne budú môcť vydávať stravu, avšak za prísnych hygienických a bezpečnostných podmienok. Samotné samosprávy budú môcť rozhodnúť, či školské jedálne otvoria, a to na základe toho, či dokážu splniť podmienky, ktoré určí hlavný hygienik.