Podľa agentúry Reuters to vo štvrtok oznámil jeho hovorca, ktorý tiež naznačil, že premiér možno bude musieť zostať v izolácii dlhšie než pôvodne plánovaných sedem dní. Konečné rozhodnutie urobí úrad premiéra na základe odporúčania lekárov a odborníkov. U Johnsona sa potvrdila nákaza koronavírusom minulý piatok ako u prvého lídra zo skupiny krajín G7. Premiér podstúpil testy potom, čo sa u neho deň predtým objavil suchý kašeľ a zvýšená teplota. Uchýlil sa do izolácie vo svojom vládnom byte, podľa svojich vyjadrení však stále stojí na čele snáh britskej vlády o zastavení postupu pandémie.
Johnsonov hovorca vo štvrtok uviedol, že premiér sa bude naďalej usilovať o to, aby opustil izoláciu za sedem dní od pozitívneho testu, ako odporúčajú britské zdravotnícke úrady. Na otázku novinárov, či nie je trvanie na vystúpenie z karantény aj napriek pokračujúcim príznakom ochorenia nezodpovedné a proti odporúčaniam lekárov, hovorca odvetil, že sa bude premiér striktne riadiť radami expertov. Keďže britské zdravotnícke úrady odporúčajú dodržiavať izoláciu po celú dobu trvania symptómov choroby COVID-19, existuje možnosť, že Johnson v piatok karanténu neopustí.
Premiérov zámer držať sa v izolácii len sedem dní kritizovala už skôr labouristická poslankyňa Rosena Allinová-Khanová. Tá Johnsona vyzvala, aby v karanténe zostal ďalší týždeň a strávil tam celkom 14 dní, ako odporúča Svetová zdravotnícka organizácia (WHO). Z koronavírusu sa už zotavil britský princ Charles, pri ktorom sa objavili mierne príznaky v druhej polovici marca a po pozitívnom teste takisto strávil týždeň v karanténe. Neskôr však vo videu povedal, že hoci sa uzdravil, stále si drží spoločenský odstup a izoluje sa. Kráľovná Alžbeta II. sa podľa Buckinghamského paláca stretla s Charlesom naposledy pred dátumom, kedy mohol byť infekčný. S Johnsonom neprišla do osobného styku už niekoľko týždňov. Tradičné každotýždenné stretnutia medzi premiérom a kráľovnou sa teraz konajú telefonicky.
V rovnaký deň ako u Johnsona sa nákaza preukázala aj u britského ministra zdravotníctva Matta Hancocka. Chris Whitty, hlavný poradca vlády pre zdravotnícke otázky, si potom naordinoval izoláciu po tom, čo sa u neho prejavili symptómy choroby COVID-19. Niektoré komentáre po pozitívnych testoch Johnsona a Hancocka zmieňovali obavu, či bude kabinet schopný účinne reagovať na koronavírusovú krízu, ak ochorejú ešte ďalší členovia vlády.