V pražskej nemocnici v Motole pracuje na jiske, kde ležia pacienti s koronavírusom. Jeho názor na situáciu okolo nákazy je mimoriadne triezvy. Ako lekár tvrdí, že medializácia atmosfére vôbec nepomohla. „COVID-19 má prednosť pred všetkým ostatným. Pritom je aj u nás kopec pacientov s inými chorobami – a oveľa závažnejšími. COVID-19 nám zatiaľ nepripravil taký hrozný scenár, ako každoročne predstavuje bežná chrípka,“ povedal Pollert pre český Denník N.
Sám nevidí rozdiel medzi oboma ochoreniami a ich závažnosťou, obe sa pri závažnom priebehu končia obojstranným zápalom pľúc. Pri bežnej chrípke vraj zažil viac komplikovaných prípadov. Myslí si, že za stupňujúci sa strach môže najmä spôsob, ako o nákaze informujú médiá – nielen v Česku, ale všade vo svete. „Mne sa skrátka zdá, že trochu prestrelili. Na chrípku u nás ročne zomrie 2-tisíc ľudí. A na koronavírus?“
Tvrdí, že na bežnú chrípku každý rok zomierajú aj malé deti, a napriek tomu sa proti nej očkuje len 5 percent Čechov. „Lenže chrípka je skrátka termín, ktorý poznáme celý život a nijako nás nedesí. Ale
Teraz sme podľa neho vo fáze šialenej paniky, ktorá je ako lavína a ťažko ju zastaviť. „Teraz sa proti tomu nedá kričať. Ale môžeme sa zamyslieť, aké následky budú mať koronavírus a sprievodné opatrenia na ľudské životy nie z hľadiska zdravotného, ale spoločenského a ekonomického. Aké ľudské tragédie to spôsobí rodinám - domácim násilím počnúc a stratou zamestnania či samovraždami končiac. Aj pri reštrikciách sa treba zamýšľať, aby to celé nedopadlo ešte horšie.“
Lukáš Pollert
Bývalý kanoista, vodný slalomár a neskôr lekár na seba upozornil v roku 2000, keď skončil so športom a predal svoje olympijské medaily. Výťažok venoval charite. Posledných 10 rokov pôsobí vo Fakultnej nemocnici v Motole. S partnerkou Pavlou majú 6 detí – 3 dievčatá a 3 chlapcov.