"Som si takmer istý, že sme na vrchole hory. A teraz ideme dolu. V niektorých prípadoch sme tento proces už začali," vyhlásil Trump. Viceprezident Mike Pence dodal, že oblasti, ktoré sú pandémiou najviac zasiahnuté, ako napríklad štáty New York, Louisiana či mesto Detroit, sú k vrcholu "blízko". Podľa jeho slov sú viditeľné znaky pokroku a nádej.
Americký expert na infekčné ochorenia Anthony Fauci počas denného brífingu v Bielom dome uviedol, že to, že sa v Spojených štátoch znižuje počet ľudí nakazených koronavírusom, ktorí si vyžadujú hospitalizáciu, je dôsledkom toho, že opatrenia zavádzajúce sociálny odstup, sú účinné.
"Čo sa týka úmrtí, je to zlý týždeň. V skutočnosti každý deň sa zdá byť rekordným v počte úmrtí v porovnaní s tým predošlým," citovala Fauciho agentúra DPA. "Evidujeme nárast v počte úmrtí, no súčasne aj významný pokles čo sa týka nutnosti hospitalizovať (pacientov)," povedal. "To, čo robíme, funguje a preto v tom musíme pokračovať," dodal Fauci.
Ešte predtým vo štvrtok spresnil predošlé odhady, podľa ktorých by ochoreniu v USA mohlo podľahnúť 100.000 - 200.000 Američanov. Teraz to podľa neho vyzerá skôr tak, že o život by mohlo prísť zhruba 60.000 osôb.
Ako vyplýva z údajov Univerzity Johnsa Hopkinsa, v USA evidovali do štvrtka približne 456.400 potvrdených prípadov nákazy koronavírusom SARS-CoV-2. Počet úmrtí dosiahol vo štvrtok 20.30 h miestneho času (02.30 h SELČ) 16.478 po tom, čo za posledných 24 hodín pribudlo 1783 smrteľných obetí, píše agentúra AFP.