Hasilo ho 1000 požiarnikov za pomoci vyše 100 kusov hasičskej techniky. Podľa agentúry Ukrinform o tom v piatok informovala ukrajinská Štátna služba pre mimoriadne situácie. Obyvatelia Kyjeva priľahlého regiónu sa od štvrtka sťažujú na znečistenie ovzdušia, a to i v dôsledku prachových vírov. Vo vzduchu však zaregistrovali aj zvyšky horenia z uzavretej zóny okolo Černobyľa, preto úrady požiadali obyvateľov mesta a okolia, aby neotvárali okná a obmedzili pohyb mimo domova.
Úrad pre mimoriadne situácie i kyjevská radnica obyvateľov mesta v piatok ubezpečili, že úroveň radiácie je v rámci obvyklých limitov. Požiar v černobyľskej zóne vypukol vo štvrtok znova v dôsledku silného vetra, vysvetlil riaditeľ agentúry Černobyľ Tour a člen rady štátnej agentúry pre správu uzavretej zóny Jaroslav Jemeľjanenko. Podľa neho k nemu došlo tak, že vietor rozdúchal ohniská tlenia do otvoreného ohňa. Následné snahy o likvidáciu ohňa zo vzduchu sťažil silný vietor.
Požiare vypukli 4. apríla a podarilo sa ich dostať pod kontrolu 14. apríla aj vďaka dažďu. Situácia však bola veľmi vážna, keďže oheň dosiahol mesto Pripiať a priblížil sa k viacerým objektom v uzavretej zóne vrátane skladísk jadrového odpadu a k novému sarkofágu nad havarovanou elektrárňou. Po uhasení požiaru zostalo na mieste niekoľko ohnísk tlenia.