V Izraeli protestujú obyvatelia proti striktným opatreniam, no demonštranti pri tom dodržiavajú sociálny dištanc. Na predmestí Paríža sa búria proti polícii a ich tvrdým zásahom proti menšinám. V USA protestujú, lebo môžu.
Tisícky protestujúcich v Izraeli si aj napriek hnevu zachovali disciplínu a protestovali tak, ako sa na obdobie pandémie patrí – s rozostupom približne 2 metre. Dôvodom prejavu nevôle obyvateľov boli obmedzenia, ktoré prijala vláda premiéra Benjamina Netanyahua. Demonštranti z hnutia Čierna vlajka tvrdia, že opatrenia prijaté proti šíreniu vírusu sú antidemokratické.
Približne 2 000 členov hnutia vyšlo do ulíc a dodržiavajúc sociálnu vzdialenosť sa zhromaždili na námestí v Tel Avive. Nepáči sa im sledovanie mobilných telefónov. Tvrdia, že je to jeden z prvých krokov, ktorý zabíja demokraciu. Zaujímavé je, že demonštrácie sú aj počas pandémie dovolené, pokiaľ protestujúci nosia masku a dodržiavajú odstup. Premiér Netanyahu uvoľnil niektoré reštrikcie pod tlakom zvyšujúcej sa nezamestnanosti.
Vo Francúzsku protestujú etnické menšiny. Na predmestí Paríža vo Villeneuve la Garenne vypukli nepokoje po tom, čo neoznačené policajné auto zrazilo a vážne zranilo 30-ročného muža na motorke. Muž bol arabského pôvodu. Jeho priatelia tvrdia, že tento čin bol súčasťou hrubého správania sa voči etnickým menšinám v krajine počas korona krízy. Polícia zasahuje v uliciach proti protestujúcim, ktorí útočia kameňmi a delobuchmi.
Spojené štáty okrem vysokého čísla nákazy musia zápasiť aj so svojimi obyvateľmi. Demonštrácie proti uzavretiu krajiny sa dvihli vo viacerých mestách. Žiadajú uvoľnenie opatrení zavedených proti šíreniu koronavírusu. Nezamestnanosť prudko stúpa a ľuďom nebude stačiť sľúbených 1 200 dolárov od štátu.
Tvrdia, že nadchádzajúca ekonomická kríza nestojí za tých pár životov, ktoré majú byť zachránené týmito opatreniami. V coloradskom Denveri sa dokonca protestujúcim postavili na odpor zdravotnícki pracovníci. Väčšina demonštrantov mávala americkou vlajkou a mnohí mali tričko podporujúce prezidenta Trumpa. Jeho vyhlásenia pôsobia tak, že s nimi súhlasí: „Títo ľudia milujú našu krajinu. Chcú ísť naspäť do práce,“ vyjadril sa prezident.