Karanténne opatrenia ich totiž nútia zostať väčšinu času doma, napísala vo štvrtok agentúra Reuters. Ultraortodoxní rabíni obmedzujú medzi svojimi stúpencami používanie internetu, aby im zabránili v interakcii so sexuálne a inak nábožensky nevhodným obsahom, ktorý je na internete navyše ľahko dostupný. Tento prístup tak pomáha izolovať ich komunity od zvyšku konzumného sveta.
V niektorých husto obývaných oblastiach, ako napríklad v meste Bnei Brak v aglomerácii Tel Avivu, však od 15. marca rapídne stúpol počet používateľov internetu, podľa údajov najväčšej izraelskej telekomunikačnej spoločnosti Bezeq až o 40 percent.
Viac ako polovica ultraortodoxných Židov v prieskume telekomunikačnej spoločnosti Bezeq uviedla, že digitálne médiá začala používať častejšie a osem percent nových zákazníkov je práve z radov ultraortodoxných židov, čo je trojnásobok bežného priemeru. Na otázku, či budú videočety používať aj po pandémii, 53 percent z nich odpovedalo kladne. Podľa Bezequ tak ide o jeden z najrýchlejších procesov zavádzania internetu, s akým sa táto spoločnosť stretla.
Izrael eviduje takmer 14 600 prípadov ochorenia COVID-19 a 191 úmrtí. V dôsledku opatrení na zastavenie šírenia nového koronavírusu nezamestnanosť v krajine presiahla 26 percent. Počet obetí je však podstatne nižší ako v mnohých iných krajinách, a preto v krajine postupne dochádza k uvoľňovaniu niektorých opatrení.