Vaše tipy Máte tip na článok, zaujímavé fotografie alebo video? Pošlite nám ich! Poslať tip
27.04.2020 15:32 | Správy | Domáce správy

Matovič vyzval SaS, aby nerobila podrazy: Prosby a dohováranie nezabrali, toto sa deje už od volieb

Premiér Igor Matovič (OĽaNO) vyzýva koaličnú stranu Sloboda a Solidarita (SaS), aby nerobila „podrazy“. Napísal to na sociálnej sieti.

Vo svojom príspevku sa taktiež poďakoval ministrom a poslancom z hnutia Sme rodina, ktorí sa podľa neho správajú voči ostatným partnerom kolegiálne a dokážu sa postaviť aj za nepopulárne rozhodnutia. Matovič zároveň označil konanie viacerých členov SaS za „úlety“.

„Dostali sme spoločne poverenie od ľudí, Slovensko zmeniť na krajinu, kde sa bude dobre pracovať, podnikať a žiť - ako ste na bilbordoch hlásali. Skúsme sa preto sústrediť na plnenie sľubov a nerobme si podrazy,“ napísal vo svojom profile na sociálnej sieti Matovič. Pripomenul taktiež, že hnutie Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (OĽaNO) si spoločne so SaS za posledných desať rokov „veľa preskákali“. „Vypisovať výzvy vlastnej vláde a zároveň byť v nej štátny tajomník, je úlet. Huckať ľudí do protestov voči rozhodnutiu, s ktorým súhlasili ministri vlastnej strany, je rovnako úlet. Spochybňovať rozhodnutie ústredného krízového štábu, odkiaľ som s predstihom odišiel a nevyužil som tak možnosť tomu zabrániť, je úlet korunovaný,“ zdôraznil premiér.

Premiér vyzýva na zodpovednosť. Podľa neho má súčasná vláda „unikátnu“ príležitosť splniť sľuby strán, ktoré ju tvoria. Myslí si, že sabotovanie krokov vlády zbytočne berie jej predstaviteľom energiu a čas. „Viem, že je to lákavé, si buchnúť - a verte, že ten pocit poznám, (...) dnes sme však spoločne v inej situácii. Musíme držať spolu, lebo mafia sa len a len teší, ak to nerobíme a vidia tie podrazy,“ zdôraznil. Premiér tvrdí, že sa pokúšal dosiahnuť zmenu prístupu SaS opakovane, a to či už osobným dohovorením alebo prosbou.

 

Podľa predsedu vlády nenastal od volieb deň, kedy by niekto z SaS necítil nutkanie „kopnúť si“ do vlastnej vlády v snahe zapáčiť sa. ,,Pokúsil som sa dosiahnuť zmenu vášho prístupu opakovane osobným dohovorením a osobnou prosbou. Bohužial, nezabralo a veľmi ma to mrzí..." napísal. On sám ale verí, že sa takéhoto dňa dožije. „Chcem zároveň jedným dychom vyjadriť vďaku ministrom a poslancom zo Sme rodina, ktorí sa od začiatku správajú voči ostatným veľmi kolegiálne, dokážu sa postaviť aj za nepopulárne rozhodnutia a ani náznakom sa nesnažia populisticky robiť politiku na úkor celku, či svojich partnerov,“ uzavrel.

Viac k téme:
Diskusia /
Súvisiace články:
Autor: SITA

Vami zadané údaje do kontaktného formulára sú spracúvané spoločnosťou News and Media Holding, a.s., so sídlom Prievozská 14, 821 09 Bratislava, IČO: 47 237 601, zapísaná v Obchodnom registri Okresného súdu Bratislava I, v odd. Sa, vložka č. 6882/B na účely spätného kontaktovania. Prečítajte si viac informácií k ochrane osobných údajov viac informácií k ochrane osobných údajov.

Odporúčame z TIVI.sk


Machine Gun Kelly
Pikantné PRIZNANIE exmilenky slávneho speváka: Chcel, aby som mu nacikala do úst!
Ilustračné foto.
Prasklo veľké tajomstvo: Hrôza, čo mali Američania celý čas pod nosom a nevedeli o tom!
Plačková v tomto mužovi spoznala podvodníka, ktorý urobil škodu v jej kaviarni v Čadci.
Foto
Vianočný zloduch si ukradol Zuzanu Plačkovú pre seba: Neodolal jej čaru?!
police car with switched on emergency lights
Krajinou otriasol hrozný incident: STREĽBA v parlamente! Jeden poslanec to neprežil
Česká polícia. (Ilustračné foto)
Šokujúci prípad v Česku: Dievča brutálne znásilnili, zbili a mučili! Keď prišla na políciu... Príšerné
Ilustračná fotografia.
Foto
Smutná správa tesne pred sviatkami: Zomrel bývalý tréner reprezentácie
Minister vnútra Matúš Šutaj Eštok
Aktualizované
Hasiči dostali novú techniku: Podľa Šutaja Eštoka má hodnotu viac ako 12 miliónov!
ilustračné foto
Ukrajina tvrdo ZASIAHLA Rusko: Rana v Putinov veľký deň! Roj dronov spôsobil rozsiahle škody
(ilustračné foto)
Bitka na strelnici v Poprade! Hrozné, čím mladí agresori útočili
Svalovca zmenili drogy na úplne iného muža.
Foto
Lukáša Hoffmanna († 47) našli na DESIVOM mieste: Hrôza, čo ležalo pri jeho tele
ilustračné foto
Fiasko severokórejských vojakov vo vojne?! Ruská armáda sa sťažuje: Sú im na...
Po nehode v Kecerovciach vodič ušiel, spolujazdec utrpel ťažké zranenia
Foto
Vodič v Kecerovciach napálil do plota a ZDRHOL: Prečo nechal spolujazdca trpieť vo vraku?!