Vaše tipy Máte tip na článok, zaujímavé fotografie alebo video? Pošlite nám ich! Poslať tip
28.04.2020 13:51 | Správy | Domáce správy

Na ministerstve vnútra skončila: Bilecovú odvolali z postu generálnej tajomníčky služobného úradu

Vláda odvolala Annu Bilecovú z pozície generálnej tajomníčky služobného úradu Ministerstva vnútra SR.

Jej odvolanie navrhol minister vnútra Roman Mikulec (OĽaNO) po tom, čo ho Bilecová požiadala o uvoľnenie z funkcie. Dôvodom bola medializovaná kauza vratiek DPH z obdobia, keď pôsobila na Daňovom úrad v Michalovciach. „Odmietam byť ďalej terčom verejného lynču vedeného bez akýchkoľvek relevantných dôkazov," uviedla v tejto súvislosti vo svojom vyhlásení Bilecová.

Bilecová pôsobila ako vedúca kontroly na Daňovom úrade Michalovce v období, keď podľa denníka Sme boli vyplatené nadmerné odpočty DPH podozrivým firmám. „Prepis odpočúvaní jej rozhovorov s viackrát stíhaným dépehačkárom Ladislavom Piptom je súčasťou vyšetrovacieho spisu karuselových podvodov," napísal denník Sme. Bilecová v tejto súvislosti vyhlásila, že je ochotná podstúpiť test na detektore lži, pričom túto možnosť pripustil aj predseda vlády Igor Matovič (OĽaNO). Minister vnútra Mikulec aj štátny tajomník rezortu Lukáš Kyselica sa predtým Bilecovej zastali.

"Myslím si, že v tomto čase nikto nevie zhodnotiť to, či medializované informácie boli relevantné a preukázateľným dôkazom," povedal minister po rokovaní vlády. Nomináciu Bilecovej nevníma ani teraz ako problematickú. "Zopakujem, že je veľmi jednoduché niekoho obviniť, dôležité je to však podložiť dôkazmi," zdôraznil Mikulec.

 

V kauze karuselových podvodov v rokoch 2011 až 2017 malo viac ako sto firiem spôsobiť štátu škodu prevyšujúcu 70 miliónov eur.

Viac k téme:
Diskusia /
Súvisiace články:
Autor: SITA

Vami zadané údaje do kontaktného formulára sú spracúvané spoločnosťou News and Media Holding, a.s., so sídlom Prievozská 14, 821 09 Bratislava, IČO: 47 237 601, zapísaná v Obchodnom registri Okresného súdu Bratislava I, v odd. Sa, vložka č. 6882/B na účely spätného kontaktovania. Prečítajte si viac informácií k ochrane osobných údajov viac informácií k ochrane osobných údajov.

Odporúčame z TIVI.sk


Najčítanejšie
24h /  3d /  7d
Ženy majú tendenciu meniť zamestnanie častejšie ako muži.
Foto
Veľký prieskum: Kto najviac mení zamestnanie? Lojalita voči firme sa líši podľa veku aj vzdelania
Bývalý slovenský futbalista má za sebou slovnú prestrelku.
Známy futbalový expert má problém: Trénuje na čierno?
(ilustračná foto)
Šialená naháňačka v Paríži si vyžiadala 13 ranených: V akcii boli 3 policajné autá PREČO?
(ilustračné foto)
5 NAJMENEJ obľúbených znamení zverokruhu: Ste medzi nimi aj vy?
(ilustračné foto)
Tragédia v Rakúsku! MINIBUS sa skotúľal z HORSKEJ cesty
Slovenský hokejový útočník Tomáš Marcinko.
Slovan ulovil zvučnú posilu: Káder na novú sezónu sa už buduje!
Americký prezident Donald Trump.
500.000 ľudí prišlo o ochranu v USA z jediného dôvodu: Majú MESIAC na to, aby...
Zdravotný stav pápeža Františka je naďalej kritický
Aktualizované
Dobrá správa! Pápeža Františka PREPUSTIA z nemocnice už v NEDEĽU
Palestínsky prezident Mahmúd Abbás.
Palestínsky prezident vyzýva Hamas aby sa vzdal moci: Musí urobiť TOTO
Južná Kórea zápasí s lesnými požiarmi.
Mohutné lesné požiare v krajine: Evakuovali stovky osôb, 4 ľudia sú mŕtvi
Podnikatelia zvažujú koniec kvôli transakčnej dani. (Ilustračné foto)
Alarmujúce výsledky prieskumu: Aha, koľko podnikateľov zvažuje koniec kvôli transakčnej dani!
Poprad, 17. 3. 2025: Obľúbená postavička sa rýchlo roztopila.
Desivé zhodnotenie tohtoročnej zimy na Slovensku: Klimatológ to povedal narovinu!