Kolíková to uviedla v utorok po menovaní sudcov v Prezidentskom paláci.
Ku konkrétnym otázkam súvisiacim s Mamojkom sa Kolíková špecificky nevyjadrila. Uviedla však, že každý sudca akéhokoľvek súdu musí mať kredit, že svoje poslanie vykonáva v súlade so zákonom a ústavou. "Ak takýto kredit stratí, tak je množstvo spôsobov, ako by mohol skončiť vo funkcii. Jeden zo spôsobov je vzdanie sa, jeden zo spôsobov je disciplinárne konanie a prípadne aj trestnoprávna zodpovednosť," informovala Kolíková.
Ako dodala, v prvom rade je to otázka na samotného Mamojku, ako sa s tým vyrovná, a taktiež na predsedu ÚS SR Fiačana.
Rozhodnutie v súvislosti s Mamojkom predseda ÚS Fiačan zatiaľ nevykonal. Cez hovorkyňu Martinu Ferencovú odkázal, že naďalej pokračuje v kontinuálnom, systematickom a dôslednom získavaní a vyhodnocovaní podkladov na svoje rozhodnutie vo veci možného disciplinárneho stíhania.
O Mamojkovi rozprával na súde v kauze vraždy Jána Kuciaka v januári aj bývalý siskár, exnovinár a svedok Peter Tóth. Tvrdil, že sa s ním stretol v lete 2018 a odovzdal mu obálku s podaním na Ústavný súd SR na podnet Mariana Kočnera. Vo februári informoval Denník N s odvolaním sa na policajné odpočúvanie, že si Mamojka písal s Marianom Kočnerom v júni 2018, dva týždne pred jeho zadržaním políciou. Podnikateľ si so sudcom dohadoval termín stretnutia. Podľa reakcie Mamojku k stretnutiu nedošlo a v komunikácii zrejme išlo len o "nejakú obchodno-právnu radu".
Najnovšie v pondelok (4. 5.) viaceré médiá na základe správ z Threemy Mariana Kočnera informovali, že podnikateľ sa pripravoval na stretnutie s Mamojkom na deň 14. júna 2018. Sudca stretnutie s ním popiera. Mariana Kočnera zadržala polícia 20. júna 2018.