Stretnutie stále odmieta
O tom, že Mamojkovi posielal Kočner odkazy z väzby, vypovedal pred súdom nedávno bývalý SIS-kár Peter Tóth, ktorý priznal, že osobne zaniesol obálku ústavnému sudcovi. Mamojka to poprel a odmieta aj to, že by sa s Kočnerom stretával. „To vôbec nie je pravda, absolútne. Nestretávali, ja som ho poznal pred dvadsiatimi tromi či štyrmi rokmi, keď som bol členom licenčnej rady. Potom niekde na recepčných stretnutiach, a to je všetko,“ povedal Mamojka a pripustil iba komunikáciu cez mobil. Sám si pritom dohadoval pár dní pred zadržaním Kočnera spoločnú schôdzku.
Napokon sa vraj neuskutočnila a s Kočnerom len telefonoval. „Slovo kontakty je veľmi silné. To bola jedna esemeska, kde chcel nejakú právnu radu. Ja som sa s ním nestretol, odmietol som to. Kočner ku mne neprišiel. Aj tento tlak však hrá svoju úlohu, ale necítim sa postihnutý v tomto,“ vyhlásil Mamojka, ktorý bude ústavným sudcom ešte do konca mája.
Pochybenia nenašli
Z postu odišiel sám ešte skôr, ako o ňom stihol rozhodnúť šéf Najvyššieho súdu Ivan Fiačan. „Bolo by to prvýkrát, čo by predseda súdu podával taký návrh, aj preto som doteraz dôsledne a komplexne preveroval všetky informácie. Len pred dvoma týždňami som obdržal jednu správu od orgánu verejnej moci a ešte mám sľúbené informácie od orgánov činných v trestnom konaní," povedal Fiačan s tým, že u Mamojku v jeho rozhodovacej činnosti sudcu nenašiel žiadne pochybenia.
Sám si vyžiadal informácie od SIS. „Pán predseda žiadal o informácie a my sme mu niečo poslali. To je všetko, čo môžem povedať,“ povedal šéf SIS Vladimír Pčolinský. Informácie „veľmi nepotvrdzovali“ Mamojkovu verziu.
Prezidentka Zuzana Čaputová uvítala, že sa Mamojka vzdal svojej funkcie a myslí si, že jeho náhradník by mal byť zvolený čím skôr. „Je to v prospech dôveryhodnosti justície,“ zhodnotila Čaputová.