Celkový počet mŕtvych sa za 24 hodín zvýšil na 27 074, píše agentúra AFP s odvolaním sa na vyhlásenie ministerstva zdravotníctva. Počet ľudí na jednotkách intenzívnej starostlivosti sa v porovnaní s utorkom znížil o 114 na 2428. Počas vrcholu pandémie vo Francúzsku ich bolo viac ako 7000.
Klesol aj celkový počet pacientov infikovaných koronavírusom v nemocniciach. V stredu ich ministerstvo zaznamenalo 21 071, čo predstavuje pokles o 524 v porovnaní s utorkom.
Pozitívne trendy sú dobrou správou pre Francúzsko, ktoré 11. mája uvoľnilo niektoré opatrenia zavedené s cieľom obmedziť šírenie vírusu. Francúzsky prezident Emanuel Macron na stretnutí s regionálnymi zástupcami vyhlásil, že krajina musí nájsť rovnováhu medzi prevenciou pred opätovným nárastom počtu prípadov a otvorením ekonomiky. "Je to spoločná výzva, ktorej čelíme," povedal. Macron uviedol, že opatrenia môže vláda opäť sprísniť v prípade, že to bude nutné. "Ešte je priskoro hovoriť o víťazstve," dodal.
Počet úmrtí na ochorenie COVID-19 v Taliansku stúpol v stredu o 195. V predchádzajúci deň bolo úmrtí 172. Denný počet nových prípadov nákazy však klesol na 888 oproti 1402 prípadom zaznamenaným v utorok. Informovala o tom agentúra Reuters s odvolaním sa na predstaviteľov Úradu pre civilnú ochranu.
Celkový počet mŕtvych od vypuknutia nákazy v Taliansku 21. februára je aktuálne 31 106, uviedol úrad. Ide o tretí najvyšší počet úmrtí na svete po Spojených štátoch a Británii.
Počet potvrdených prípadov nákazy koronavírusom je v Taliansku celkovo 222 104 - je to piaty najvyšší počet na svete po Spojených štátoch, Španielsku, Británii a Rusku.
Na jednotkách intenzívnej starostlivosti bolo podľa údajov zo stredy hospitalizovaných už len 893 osôb, v utorok ich bolo 952. Vyliečilo sa už 112 541 osôb.