Vaše tipy Máte tip na článok, zaujímavé fotografie alebo video? Pošlite nám ich! Poslať tip
16.05.2020 09:25 | Správy | Domáce správy

Snem KDH pre pandémiu presunuli: Vieme, kto chce byť novým predsedom

Snem mimoparlamentného KDH sa pre pandémiu nového koronavírusu presúva, konať sa mal 13. júna. TASR to povedal hovorca hnutia Stano Župa. Na sneme sa bude voliť nový predseda, kandidatúru zatiaľ avizuje podpredseda hnutia a predseda Prešovského samosprávneho kraja Milan Majerský.

Doterajší šéf Alojz Hlina otázky o svojej možnej kandidatúre nekomentuje. Majerský pre TASR povedal, že snem by sa mohol konať na konci leta alebo na jeseň.

Členovia KDH sa musia zísť na 79 okresných snemoch, na ktorých sa budú voliť delegáti na celoslovenský snem. Župa uviedol, že snem by chceli zvolať s osobnou účasťou delegátov.

 

Majerský sa rozhodol kandidovať za predsedu KDH v reakcii na neúspešný výsledok v parlamentných voľbách. Tvrdí, že ho k tomu vyzvalo viacero ľudí v hnutí. "Náš základný program a stanovy stoja na troch pilieroch - kresťanský, národný a sociálny, týchto troch oblastí sa treba držať," odpovedal na otázku TASR, ako by chcel viesť KDH. Majerský svoju kandidatúru začiatkom mája potvrdil pre časopis .týždeň.

Hlina, ktorý sa vzdal funkcie predsedu KDH po voľbách, nechcel komentovať otázku TASR, či zabojuje o tento post opäť. Majerský tvrdí, že o kandidatúre Hlinu nevie a nemá zatiaľ informácie o žiadnom prípadnom protikandidátovi. "Na post predsedu KDH môže kandidovať každý člen a svoju kandidatúru môže ohlásiť aj priamo na sneme," dodal hovorca kresťanských demokratov.

Viac k téme:
Diskusia /
Súvisiace články:
Autor: tasr

Vami zadané údaje do kontaktného formulára sú spracúvané spoločnosťou News and Media Holding, a.s., so sídlom Prievozská 14, 821 09 Bratislava, IČO: 47 237 601, zapísaná v Obchodnom registri Okresného súdu Bratislava I, v odd. Sa, vložka č. 6882/B na účely spätného kontaktovania. Prečítajte si viac informácií k ochrane osobných údajov viac informácií k ochrane osobných údajov.

Odporúčame z TIVI.sk


Predsedníčka Európskeho parlamentu (EP) Roberta Metsolová.
Aktualizované
Predsedníčka Európskeho parlamentu podporila rozšírenie EÚ: Tieto krajiny majú šancu
Franz Kafka
Najstaršia písomnosť Franza Kafku sa vydražila za poriadny balík: Mal len 14 rokov! Čítajte, čo napísal
Na archívnej snímke z 13. mája 2024 lokalita, kde postavia prvú poľskú jadrovú elektráreň v obci Choczewo na severe Poľska.
Európska komisia si posvieti na štátnu pomoc pre jadrovú elektráreň v Poľsku: Toto sa im nezdá
(ilustračná fotografia).
Lotyšsko predlžuje opatrenia na hraniciach s Bieloruskom: Oznámili termín, ešte to potrvá
Mama počas kúpania odbehla od svojho syna. Hrozné, čo nasledovalo.
Foto
Mama počas kúpania odbehla od bábätka († 7 mes.): Hrozná TRAGÉDIA! Neodpustiteľné, čo išla robiť
(ilustračné foto).
Chcú byť pripravení na najhoršie? V Nemecku odklepli rozšírenie ponorkovej flotily: Bude stáť poriadny balík
Cestujúci, ktorí boli zachránení po tom, čo posádka indického vojenského plavidla stratila kontrolu a narazila do trajektu so 100 cestujúcimi pri pobreží Bombaja, v stredu 18. decembra 2024.
Zrážka lodí v Indii! Z vraku zachránili už viac ako 100 ľudí: Nie všetci mali šťastie
Close up of modern adult people raising glasses while enjoying Christmas dinner at home, copy space
Prejavy ALKOHOLIZMU počas Vianoc: Všímajte si týchto 6 ZNAKOV! Ak robíte TOTO, už je zle
Ruský prezident Vladimir Putin.
Francúzsko ukazuje na Rusov: Hovoria, že majú DÔKAZY! Prsty majú mať v tom, čo denne sledujeme
(ilustračné foto).
Zaujímavé zistenie vedcov: Červené víno ZNIŽUJE riziko infarktu! Má to háčik, kedy nastáva problém?
Na snímke český prezident Petr Pavel.
Český prezident odpovedal sledovateľom na internete: Slová o Rusku a... Zaujímavé, čo sa pýtali
Zvrhnutý sýrsky prezident Bašár Asad.
Človek blízky Asadovi sa postavil pred súd: Hrozné obvinenia, za mrežami strávi roky