V zmysle zákona im hrozí pokuta vo výške mesačného platu. Pre TASR to povedal predseda výboru Richard Raši (Smer-SD) po stredajšom rokovaní výboru.
Raši skonštatoval, že od Sulíka a Holého si členovia výboru vyžiadali vyjadrenie a zdôvodnenie toho, prečo podali priznania neskôr. "Zákon hovorí, že pokiaľ niekto nepodal priznanie a podá ho čo len deň neskôr, štandardná pokuta je daná v objeme jedného mesačného platu," uviedol pre TASR Raši. Holý aj Sulík už pre TASR nedávno povedali, že sú si vedomí neskorého podania, Holý dodal, že je ochotný akceptovať pokutu.
Výbor bude tiež podľa Rašiho opätovne konať vo veci voči exprezidentovi a šéfovi Za ľudí Andrejovi Kiskovi v súvislosti s financovaním jeho kampane. Výbor už v minulom volebnom období rozhodol o pokute, pričom Kiska sa obrátil na Ústavný súd (ÚS) SR, ktorý uznesenie výboru zrušil a vrátil mu vec na ďalšie konanie. "Na ďalšom výbore dá spravodajca návrh ďalšieho postupu konania voči bývalému prezidentovi Kiskovi," povedal Raši s tým, že z hľadiska výboru šlo o to, že Kiska neuviedol všetky príjmy v rámci financovania kampane.
Výbor zároveň podľa Rašiho slov udelil pokutu vo výške mesačného platu bývalému členovi predstavenstva Všeobecnej zdravotnej poisťovne Vladimírovi Turčekovi, pretože podal neskoro majetkové priznanie.
Vo veci konania voči exministrovi práce Jánovi Richterovi (Smer-SD) výbor prerušil konanie, aby si dožiadal ďalšie informácie od rezortu práce, ministerstva vnútra a štátnej volebnej komisie. Richter mal počas volebnej kampane na ministerstve vytlačiť za verejné financie letáky Pomáhame ľuďom a propagovať svoju osobu. Podnet podal vtedajší poslanec Jozef Mihál.
Richter dodal podľa Rašiho okrem svojho odôvodnenia aj vyjadrenie odboru volieb, referenda a politických strán rezortu vnútra, ktoré konštatuje, že letáky nevykazovali znaky volebnej kampane.